28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Konečne úľava

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek.

Po rannej toalete som chcela chystať raňajky mojim chlapcom a sebe. Nejako mi to nešlo,dostala som závrate, bolo mi na odpadnutie, cítila som že keď si okamžite nesadnem zveziem sa k zemi určite. Nechcela som spôsobiť mojim drahým nejaké šoky a tak som sa opatrne a po tichu zviezla na sedačku v obývačke. Ľahla som si do stabilizovanej polohy a zatvorila oči. Bolo mi ako na kolotoči a k tomu studené kropaje. Na to podozrivé ticho vyšiel môj milovaný z izby, nezdalo sa mu že raňajky dlho neprichádzajú :- )

Našiel ma ležať, hneď vedel že mi je nedobre. Chopil sa situácie, pekne ma zdvihol a pomohol mi do spálne na postel, okamžite mi vyložil nohy vysoko a šiel po cocacolu. Už vie čo potrebujem a čo zaberá na môj extrémne nízky tlak. Mávam tak 70/50. :- ) Roman sa vrátil okrem coly aj so studeným obkladom. Už bolo jasné že ma zachvátila migréna. Mávala som migrény, no nie takéto silné. Mala som pocit že tú bolesť hlavy neprežijem, že mi vyletia najprv oči z jamiek a potom mi vybuchne celá hlava. Určite to mnohé už poznáte.

Drahý hneď vyčítal na internete (tohto času mu veľmi pomáha ujo GOOGLE) že nemáme mať obavy, v tehotenstve občas môžu nastať migrény pri zvýšenej hladine hormónov. Čo v mojom prípade nie je ani nezvyčajné pri tej dávke progesterónu ktorú beriem vo forme Utrogetanu. :- ) Milé migrény sa objavujú hlavne okolo 4tého mesiaca. Vraj pomáha spánok, ticho, tma studený obklad, v krajnom prípade panadol. A tak sa liečim dva dni podľa pokynov...

Na tretí deň som sa zobudila krásne vispatá plná energie a sily. Dvojdňový spánok ma dobil energiou a dobrou náladou... Je len stred týždňa a mňa konečne netrápia žiadne "neduhy". Všetko zvládam ako treba, dokonca som zvládla aj dlhšie nákupy a bola som sa kúpať. Studená voda a plávanie mi urobilo tiež veľmi dobre... Cítim sa veľmi šťastná :-) Môžeme vsúpiť do druhého trimestra :- ).

Teším sa, kúpila som si novú matrac do postele a obrovské podušky, to sa mi bude teraz spať ako v bavlnke. Som pripravená, že mi bude rásť bruško (už mi pekne vykúka), mám kúpené nové prádlo (podprsenky bez kostic aby ma netlačili rastúce melóniky :- ) atď a pár nových handričiek pre tehotné. Proste mám radosť....

Naozaj je to tak ako v "učebniciach" píšu že so 4tým mesiacom prichádza úľava, že žene sa vracia sila a zlepší sa aj nálada. Tehotenstvo je krásny pocit, prináša so sebou veľa rôznych emócií a zážitkov ktoré ženu vedú k dostatočnej zrelosti na materstvo. Tieto šťastné chvíľe vynahradia všetky tie dni nevolností a depresívnych nálad. Nastáva to najkrajšie obdobie a tak milé tehulky a aj ostatní čitatelia posielam vám aspoň takto kúsok pozitívnej energie.

Prajem vám veľa úsmevov do celého týždňa.

S pozdravom Katus


Katarina je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

12. 8. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené