28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

KLUB tehuliek (122): Mimo domova

Lukovým domovom sa opäť stala nemocnica. Beátka ho chodí navštevovať a starostlivo sleduje zmeny, ku ktorým dochádza. Rudy s rodinou odcestovala do Írska. Je to pre ňu ešte domov alebo sa už definitívne zabývala na Slovensku?
foto: Fotoprome.cz

Mamička Beátka: Ja som doma a Luka v nemocnici

Ahojte, všetky mamičky, budúce mamičky. Týždeň za týždňom ide – uteká a my sa stále točíme medzi domovom a nemocnicou. Tak sme sa vytešovali, že sme doma, a snažíme sa najviac, ako sa len dá. Je neskutočne zlatučký. Takého krásneho syna máme. Jooooooooooj.

Úžasne si to užívame. Aj keď popri tom jeho pití veľa nespravím, pretože pije stále 60 ml asi hodinku a potom ešte dlho nechce spinkať. Všetko mi je ukradnuté, len aby synček bol zdravučký. Trošku sa mi nepáči, čo som si zisťovala aj u detskej lekárky. Synčeka musím asi 3-krát denne prezliekať, pretože je celý mokrý, čo určite nie je dobré. No od lekárky som sa veľa nedozvedela.

Nakoniec ju zastupovala druhá lekárka a ani tej sa to nepozdávalo. Dohodli sme sa, že uvidíme, čo bude do večera. To bola streda a celkom to šlo a malý aj krásne pil mliečko. Popritom som mu dávala aj troška čajíka. Prišiel však štvrtok a niečo sa mi od rána nepozdávalo. Tak sme zase šli k detskej doktorke. No ani jej sa nevidel a že nech počkám a zvážim, čo a ako.

Tak prišlo poobedie a už mi ani nepil mliečko a v perinke by sa vykrútil aj na bruško. Hneď som volala do nemocnice primárke a už som balila aj veci. Takže od piatka je Luka v nemocnici a mňa nemohli prijať, pretože nebolo miesta. Ja som teda doma a Luka v nemocnici. Toto je najhoršie, čo sa môže stať. Chodím tam každý deň, čo je nové, ako sa má.

Vidieť ho môžem tak na 3 až 5 minút. Výsledky budú až v pondelok. A aj v pondelok najskôr ma môžu prijať. To je hrozné. Zase mu dali sondičku a lieky na upokojenie. Ak to nebude vírus, tak ja už neviem, čo to môže byť. Už vybavujem vyšetrenie aj v Bratislave. Nech mám aj názor od niekoho iného.

Beátka


Mamička Rudy: Srdečné pozdravy z Írska

Tak sme to zvládli! Pricestovali sme do Írska aj so Šimonom. Musím sa priznať, že mám v sebe veľmi zaujímavé pocity. Neviem si ani sama v sebe za definovať, či som sa vrátila domov, či som tu na návšteve, či čo sa deje.

Všetko je mi známe, po cestách bezproblémovo jazdíme po ľavej strane, nič ma neprekvapuje. Jediné, čo ma prekvapuje, je ten kočík, čo tlačím pred sebou. Odišla som v jednotnom čísle a vraciam sa v množnom. A to je veľmi zvláštny pocit. Pozitívny.

Cestu lietadlom som ako správna matka asi riešila viac ako Šimon. Bola som pripravená na všetky krízové varianty a mala v hlave pripravené aj pohotové riešenia. Musím sa priznať, že ani krízový štáb Červeného kríža vo vojnovej zóne by nebol pripravenejší. Hračky som mala pripravené aj overené staré aj nové na zabavenie, v baby taške nachystané náhradné oblečenie, ak by sa malý ogrckal, deka, ak by mu bolo zima, plienky, utierky, no všetko poruke. Šimon nakoniec celú cestu úplne a pokojne presedel na našich rukách a na záver cesty, keď už sme začali klesať, zaspal. Dobre, priznávam sa, že veľkú pomoc nám spravil náš tajný kôň, čo bol pán sediaci o sedadlo pred nami cez uličku, ktorý na laptope pozeral film. No a Šimonovi viac nebolo treba, pokiaľ mohol pozorovať pohybujúce sa obrázky, bolo dobre.

Veľmi sa mi páčilo, ako nám cestovanie s dieťaťom rozšírilo pole komunikácie. Tak dáko sa tie rodiny alebo jednotlivci s deťmi mali viac k sebe. Na deti sme sa vzájomne usmievali a od úsmevu už bol iba malý krôčik k tým obligátnym otázkam typu, koľko má rokov, ako sa volá a koľkýkrát cestuje. Šimon bol úplný „trapošák", čo cestuje v piatich mesiacoch prvýkrát. S nami na cestách boli bábätká, ktoré mali len tri mesiace a už cestovali šiestykrát. Tam som naozaj len v tichosti pozorovala matky cestovateľky profesionálky. Všetko pekne poruke, hrkálka zavesená na krku, kočík pekne malý skladný, no profíčky.

Takže cestovať s dieťaťom sa dá aj v lietadle. Základ je dobre sa psychicky pripraviť, že dieťa plakať skôr či neskôr bude. A hlavne, že to vaše nebude jediné. V našom lietadle to letecká spoločnosť vymyslela tak, že nás všetky rodiny s deťmi posadili spolu do jednej časti lietadla, aby tí bezdetní mali od nás pokoj. A bolo po probléme obťažovania detským plačom.

Prajem krásny jarný deň.

Rudy

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Tehotenstvo

  Kedy robiť tehotenský test? Máloktorá žena vydrží čakať na úplne prvé príznaky tehotenstva, hlavne vtedy ak tehotenstvo plánuje. Tehotenský test cena ktorého sa pohybuje v rozmedzí od 3 – 10€ nájdete v každej lekárni. Oplatí sa ale počkať aspoň 10... Celý článok »
 • Orgazmus? Prekonajte svoje hranice!

  Možno aj vy patríte medzi ženy, ktoré majú s dosiahnutím orgazmu problémy. Možno ste sa k bodu slasti zatiaľ vôbec nedostali. Brániť vám v tom môže nielen vaše telo, ale aj vaša myseľ. Dobrá správa je, že k ceste na vrchol sa môžete prepracovať.... Celý článok »
 • Časté trápenie: zápal stredného ucha

  Zápaly stredného ucha patria medzi najčastejšie infekčné ochorenia v detskom veku. Tieto choroby, sú, žiaľ, veľmi bolestivé a deti ich znášajú veľmi zle. Riziko zápalu stredného ucha znižujú očkovanie, otužovanie, saunovanie, nukleotidy a vitamíny.  Celý článok »
 • Čo urobí pôrod s mojím telom?

  Pôrod, zázračný proces, pri ktorom na svet vstúpi nový človek, ale aj zdroj obáv tehotných žien a napokon i túžobne očakávaný okamih, ktorý ich vyslobodí z ťažkého, nemotorného tela. Čo sa však stane s telom ženy po pôrode? Ktoré zmeny sú nevratné... Celý článok »
 • Pôrod

  37. týždeň tehotenstva je považovaný za zlomový. Ak bol výpočet termínu pôrodu správny, bábätko narodené po tomto termíne sa považuje za donosené a predčasný pôrod vám už nehrozí. 35. týždeň tehotenstva, termín pôrodu sa blíži, veci do pôrodnice... Celý článok »
 • Deti a kravské mlieko? Áno, ale…

  Zatiaľ čo časť rodičov sa snaží dávať deťom až do troch rokov veku iba dojčenské mlieka alebo mlieko pre batoľatá, iní už od prvých narodenín do stravy zaraďujú obyčajné kravské mlieko. Aký postup odporúčajú lekári? S pribúdajúcim vekom detí sa... Celý článok »
 • Ovulácia a plodné dni

  V domácom prostredí môžeme výpočet ovulácie podporiť sledovaním bazálnej teploty, ktorá sa cyklicky mení počas menštruačného cyklu. Plodné a neplodné dni nám pomôže rozlíšiť aj ovulačný test, ktorý je bežne dostať v lekárňach. Plodné dni dokáže... Celý článok »
 • Bábätko

  Po tomto období až do konca prvého roku života, sa už bábätko nazýva kojenec alebo dojča. Ideálna dojčenská výživa je materské mlieko, ktoré zabezpečí dieťaťu všetky potrebné látky a ešte aj podporuje jeho imunitu. Ak nie je kojenie možné, je na... Celý článok »
 • Hľadáme novú Tehuľku LIVE! Ste to vy?

  Pre čitateľsky obľúbený projekt Tehuľka LIVE! hľadáme ženu v ranej fáze tehotenstva, ktorá bude ochotná deliť sa o svoje zážitky z jedinečného obdobia života na stránkach Babyweb.sk. Ako odmenu ponúkame špičkovú detskú autosedačku a ďalšie... Celý článok »
 • Menštruácia po pôrode

  OTÁZKA TÝŽDŇA Som šesť mesiacov po pôrode a ešte som nedostala menštruáciu. Rodila som prirodzene a dcéru som celý čas výlučne dojčila, aj keď teraz už začíname s príkrmami. Chcem sa spýtať, či je to normálne, nemám navštíviť gynekológa? Nemôžem... Celý článok »
 • Depresia pred pôrodom – tichá hrozba

  Čas radostného očakávania, tak väčšina z nás vníma tehotenstvo. Áno, žena má nárok posťažovať sa, že je unavená, alebo na nevoľnosti, ale povedať, že je nešťastná a zúfalá? To nie! A tak sa tehotné často trápia a skrývajú pred okolím skutočné... Celý článok »
 • Tehotenstvo po týždňoch

  Tehotenský kalendár vám pomôže odpovedať na otázku: „V ktorom mesiaci tehotenstva som?". Na základe prvého dňa poslednej menštruácie a dĺžky vášho menštruačného cyklu stanoví predpokladaný termín pôrodu. Sledujete s nami tehotenstvo po týždňoch a... Celý článok »
 • Žena

  V stredoveku sa začalo postavenie ženy v spoločnosti meniť a smerom k dvadsiatemu storočiu nastal v postavení ženy veľký obrat. Ženám bolo priznané volebné právo a začala sa ich emancipácia, aj keď na bedrách väčšiny žien stále zostáva... Celý článok »
 • Recepty

  Vyskúšajte recept na pizzu, recept na palacinky a ďalšie dobré recepty. Ak chcete očariť, top recepty sú tu pre vašu inšpiráciu. Diétne recepty a fitness recepty sú zas určené pre tých, ktorí sledujú svoju líniu. Vstup do rubriky: Recepty  Celý článok »
 • Bábätko pri pôrode: Čo cíti a čo robí?

  Premýšľali ste niekedy o tom, čo vaše bábätko bude prežívať a cítiť, až nastane ten správny čas a ono sa začne predierať na svet? Bude cítiť bolesť? Ako sa prvý raz nadýchne? Prinášame vám náhľad na to, aké sú skúsenosti bábätka z pôrodu.  Celý článok »
 • Dieťa

  Progres zaznamená aj vývoj reči u detí. Na začiatku tohto obdobia dokáže napodobniť zvuky zvierat, prípadne pozná jednoduché slová ako mama, tata, daj. Trojročné dieťa už ovláda reč natoľko, že vie časovať a skloňovať. Oneskorený vývin reči môže... Celý článok »
 • Ženská sterilizácia: netreba sa obávať

  Ste si isté, že viete, čo sa skrýva za slovom sterilizácia? Nežijete v zajatí mnohých poloprávd a mýtov, ktoré ho obklopujú? Vysvetlíme vám, ako a za akých podmienok sa vykonáva, pre koho je vhodná a aké sú jej výhody a nevýhody.  Celý článok »
 • Sex a vzťahy

  Ak nie je našim cieľom splodiť dieťa, existuje rôzna antikoncepcia. Najpoužívanejšia je hormonálna antikoncepcia a kondóm. Vzťah však nie je len o sexe a ten vo vzťahu prichádza na rad väčšinou až po nejakom čase spoznávania sa. Partneri sa... Celý článok »
 • Výhody dojčenia pre dieťa i matku

  Znovu a určite nie naposledy: Materské mlieko je pre bábätko to najlepšie. Okrem základnej výživy obsahuje všetky minerály a vitamíny, ktoré deti potrebujú v prvých mesiacoch života a chránia ich pred ochoreniami. Dojčenie však prináša mnohé... Celý článok »
 • znakovanie s bábätkom

  Dohovorte sa s bábätkom. Znakujte

  Prvé skutočné slová – a teraz nemyslím mama, tata, ham – dieťa zvyčajne začne tvoriť plus-mínus okolo osemnásteho mesiaca života. Približne v tom období sa väčšina rodičov so svojím batoľaťom dorozumie. A je to super pocit. Znakovanie je spôsob,... Celý článok »
 • Šestonedelie

  Matka pociťuje bolesti maternice, ale bolestivá je aj rana po nástrihu hrádze, či jazva po cisárskom reze. Dochádza tiež k čisteniu maternice pričom odchádzajú krvné zrazeniny a odumreté tkanivo, ktoré charakteristicky zapáchajú. Veľmi dôležitá je... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené