24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.
foto: istock.com

Som si vedomá toho, že som takmer v cieli a som si vedomá toho, že pred cieľom je to najťažšie, ale že až takto ťažko mi bude, to som nevedela. Totiž, akosi sa mi rozbúrili hormóny. Niekedy nevysvetliteľne začnem aj plakať a už slovo trpezlivosť takmer nepoznám. Pritom viem, že to raz skončí. Ono najhoršie to je asi vtedy, keď sa v noci nevyspím. Potom som počas dňa citlivejšia.

Často už myslím na pôrod, čo je normálne a prirodzené v 38. týždni. Premýšľam ako to asi bude prebiehať, či to zvládnem, či budem mať dostatok mlieka, či zvládnem domácnosť a štyri deti a či to zvládne bezo mňa firma... a pod. Tak veľmi by som to chcela mať už za sebou. Už by sa moje obavy rozplynuli a nejako by to už proste šlo. Jedno je však isté, že to tehotenstvo raz pôrodom skončí :-D, teda len vydržať.

Čo je veľmi zaujímavé, prestalo mi chutiť jesť. Hlad príde, ale ja nemám na nič chuť. Niekedy aspoň na sladké mám chuť, ale jem, len aby som žila. Doposiaľ som pribrala celkovo nejakých 12 kg a najmä za posledný mesiac. Mne to príde už veľa, nakoľko pri poslednom tehotenstve to bolo len 8 – 9 kg, no v tomto tehotenstve som nevedela odolať sladkostiam. Tam je tých pár kíl navyše oproti predošlému.

Boli sme v poradni a mala ma už niečo okolo 3.800 g. Merala sa mu veľmi ťažko, nakoľko už je ozaj veľká a neustále sa vrtela. Možno aj preto, že je to naozaj veľká bambina si myslím, že by ten pôrod mohol byť skôr, lebo už je v podstate hotová. Všetko mala v poriadku a aj placenta ju dobré vyživuje. No lekár mi vravel, že kŕčok ešte skrátený nie je, ale aspoň už zmäkol. Že mám vydržať. Už sa teším, ako si dám svoje šaty, sukne a košele, ktoré som tak radá nosila. Veď stále už nosím len jedno a to isté a za posledný týždeň sa mi ešte trochu znova zväčšilo bruško, tak už naozaj si prídem veľmi veľká a nemám si už čo obliesť.

Neinvestovala som veľa do tehotenského oblečenia, nakoľko už tehotná nechcem byť po tomto pôrode. Samozrejme, niečo som si nakúpila, ale aj tak som si medzi tým našla len to najpohodlnejšie a nosím len to. No na svoje obľúbené veci si budem musieť ešte trochu počkať, kým sa maternica trochu stiahne a taktiež sa budem musieť zbaviť tuku. Vo svojich predstavách behám a nesmierne sa teším, že akurát po niečo po šestonedelí začne jar a ja vybehnem po svojich starých trasách. Vtedy som sa cítila slobodná a plná endorfínov.

Pre bezpečnejší a ľahší pôrod už asi tretí týždeň praktizujem masáž hrádze. Už pri predošlom pôrode som to praktizovala a musím skonštatovať, že pôrod dieťaťa nad štyri kilogramy ma nijako nepoznačil. Myslím, že to bolo len pár stehov a už v na druhý deň som normálne sedela. Teda pokračujem s tým a taktiež popíjam každý deň čajík z malinových listov. Tento si vezmem aj ku pôrodu. Taktiež odskúšaná praktika. Idem si dokúpiť ešte olejček s vôňou levandule. Táto urýchľuje pôrod a taktiež rozmarín, ktorý zase zmierňuje pôrodné bolesti.

Každý deň si čítam niečo o pôrode, aby som sa čo najlepšie pripravila. Viem, idem už štvrtý krát, ale stále je čo zlepšovať. Dýchanie už precvičujem pri falošných kontrakciách a učím sa pri tom uvoľňovať. Už som pripravená, už chcem isť na to !!!


Tina je v 39. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

11. 1. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené