23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

A je von...

BUDÚCA MAMIČKA TINA Nie, nebojte, dieťa je stále v brušku. To zub je von :-)

V poslednom období som sa vážne rozhodovala, čo s jedným zubom, ktorý už dlhodobo bol viac vyhlodanou jamou ako zubom. Zubár sa chystal zub vytrhnúť, že plombovanie už nemá cenu.

Teda v štvrtom mesiaci tehotenstva, keď som za nim bola, tak dal tam len vložku a vravel, že mám sa zastaviť vo vyššom štádiu tehotenstva. Vložka hneď na druhý deň vypadla. Tak som teda minulého týždňa za nim šla. Nevedel chudák, čo ma so mnou robiť, nakoľko mi injekciu proti bolesti pichať nechcel a rontgenovať môj chrup tiež nebolo možné, nakoľko som tehotná. Teda čo teraz?

Ešte pred tým som mu volala a nahováral ma nechať vytrhnutie až po pôrode. Nakoľko ma zub nebolel, som nad tým aj uvažovala, ale pri pomyslení na blížiace sa sviatky, absenciu ordinácií počas sviatkov a nevyspytateľnosť zubnej bolesti som to nechcela nechávať na čas po pôrode. Zhodnocovala som situáciu a naštudovala som si, ako je to s injekciou od bolesti.

Nakoľko mnoho tehuliek absolvovalo túto lokálnu anestéziu a aj môj gynekológ mi to povolil, rozhodla som sa neriskovať a nechať zub na milosť, či nemilosť. Myslím, že ak by som musela počas sviatkov hľadať zubnú pohotovosť a od bolesti vziať Ibalgin, bolo by to viac škodlivé, ako jedná lokálka. Tak som teda šla.

Pohľad zubára na mňa povedal všetko. Jemný strach v očiach s prímesou pochybnosti, ale dal sa do toho. Pichol injekciu a mne vtedy prišlo zle. Nevravela som mu to, len som predýchala, ale bolo to viac-menej od strachu z trhania. Totiž ešte nikdy mi netrhali stoličku. A tak hneď ako mi zabrala injekcia som si hrdinský sadla do kresla a začal trhať.

Jeho poznámka: „ Ech, kýve sa, ale nechce isť von“, ma mierne rozrušila, ale nenechala som sa rozhodiť úplne a pevne som verila, že sa mu to podari. Malá sa v brušku ani nepohla, akoby vycítila vážnosť situácie. Vôbec to však nebolelo a po chvíľke bol zub von. „Úžasné!!!“ vydýchla som si ja a myslím, že aj on a bolo po všetkom.

Aj hojenie prebieha bez komplikácií a ja som veľmi rada, že to mám za sebou a že som sa rozhodla takto. Verím, že lokálna anestézia nijako malej neublížila a že bude všetko o.k.

Hneď ako sme skončili som sledovala pohyby bambuľky. Samozrejme nič sa nezmenilo a zvládla to aj ona.

Momentálne bojujeme so spánkom. Teda ani nie tak bábo, ono ma už celkom režim a v noci spinká, ale ja si prídem ako rezeň na panvici. Prehadzujem sa zo strany na stranu a ak si aj nájdem polohu, tak moje nohy by najradšej tancovali. A ak sú nohy v pokoji a nájdem si polohu, tak niekedy sa udeje, že sa malej v brušku čikutká a je to znovu trochu rušivé.

No a ako som sa zmienila, moje nohy sú akoby pripravené bežať maratón. Teší ma myšlienka, že to už nepotrvá dlho. Vydržím. Dá sa to zvládnuť aj na mierne nedostatky v sústredenosti počas dňa v dôsledku chýbajúceho spánku. Nie každú noc je to však také.

Niekedy sa mi podari aj vyspať. Hľadám dôvod, ktorý je za tým, keď spím a moje nohy sú pokojné. Ale v konečnom dôsledku som šťastná, že môžem normálne fungovať a to prajem každej tehuľke, aby mohla do pôrodu normálne fungovať. A aj ak nie, tak verte, ono to ma koniec a budete len spomínať.


Tina je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

2. 12. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené