21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Fotenie tehu

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"...

Ťažko sa zohýbam, mám menší problém zaviazať si topánky :-). A nie len to, schody, teda viac schodov alebo ľahko stúpajúci kopec predstavujú dosť veľkú námahu. Od začiatku tehotenstva som pribrala 5kg. Nie je to príliž veľa, ale ani málo... Statočne tým utrpela aj moja vitalita, alebo ako by som to povedala kondička.

Posledný týždeň mám pocit že pomali strácam všetku silu. Jednoducho, je to tak, že s rastúcim bruškom prichádza znova väčšia a väčšia únava. Akákoľvek námaha ma unaví tak že si musím na chvíľu zdriemnuť aby som nabrala nové sily. Priznám sa, trochu ma to desí. Tuším to začalo príliž skoro.

Vraj takéto príznaky prichádzajú až v 3ťom trimestri. Ja som asi aj v tomto výnimočná a u mňa to nastalo už teraz. Prišla aj chvíľa kedy už pociťujem že mi je nepríjemné keď mi je nejaké oblečko užšie v páse. A tak nosím legíny,tehotenské košele a podobne. No najradšej tepláky :-)

Z tohto dôvodu som sa trošku zháčila keď mi prišiel mejlík s termínom fotenia tehu. Jasné, veľmi som sa tešila na nádherné fotečky z bruškom a rodinkou, veď predsa to bude pamiatka na celý život. Z prvého tehotenstva mám len zopár fotiek, a aj to len také "domáce". Takže táto správa ma potešila, ale ako som už vyššie spomínala, mala som aj malé obavy...

Také fotenie je dosť náročné. Treba sa naň dostatočne pripraviť. Musím si pripraviť pekné a slušivé oblečenie, mať upravené vlasy, pekný makeup a samozrejme byť dostatočne oddýchnutá, aby som to zvládla so silami.

Prišiel deň D. Bola som pripravená. Pred tým už veľmi dávno, ešte za "mladých" čias som zopár krát absolvovala takéto profesionálne fotenie. Už ako tak viem, ako to prebieha... NO teraz to bolo trochu iné...

Fotografka ktorá ma bude fotiť v podstate do konca tehotenstva je veľmi príjemná, milá a sympatická baba. Dokonca má krásny fofoateliér veľmi blízko nášho bydliska, čo je tiež veľmi vyhovujúce. Nemusela som sa nikam ďaleko trepať a potiť sa cestou v tých horúčavách. Doporučila mi aké oblečenie si mám pripraviť na fotenie, ako sa upraviť a tiež ma upokojila že to nebude trvať viac ako poldruha hodiny... Prišla som na čas aj s mojimi chlapcami :-)

Na začiatok nám urobila zopár záberov spoločne, aby sme mali pamiatku ktorou sa budeme môcť pochváliť v našom bytíku. :-) Neskôr mojich drahých, milá pani fotografka prepustila, aby im nebolo dlho a ja som si mohla naplno užiť tieto vzácne chvíle v kľude a celkom sa sústrediť na seba. :-) Chcela som mať aj zopár takých "šteklivejších záberov" žiadne vulgárne fotky, len vkusné také trochu podobné aktom...

Moja fotografka bola nápadom nadšená, a pochválila ma za moju odvahu a zdravý prístup. Vybrala som si slušivé prádielko a krásne negližé, všetko v nádhernej baby ružovej farbe. Nie sú to žiadne erotické zábery len veľmi vkusné fotky kde som menej oblečená... :-)

Ostatné zábery už sú zamerané viac menej na bruško, a niekoľko portrétov. Pár fotiek sme narobili potom aj v neďalekom parčíku kde je nádherná zeleň, tá dotvára pozadie fotiek a krásne ladí k letným šatám ktoré som mala na sebe.

Padlo ma moju adresu aj veľa pochvál za môj akoby "profesionálny prístup" pri fotení ale dostala som aj komplimenty že som krásna tehuľka. Ani si neviete predstaviť ako veľmi mi to pridalo na sebavedomí. Pretože ako som už aj v predchádzajúcom článku písala, necítim sa práve najkrajšia. :-) Mám pocit že "mimi" mi uberá s krásy. Nie som narcis, jednoducho len sa necítim tak atraktívna ako pred tým. A úprimný kompliment od ženy, ešte k tomu profesionálky som ešte nedostala.

Chváli ma môj drahý, aj synátor je tiež galantný a vraví mi že som najkrajšia maminka :-) Aj rodina a kamarátky mi povedia ako mi bruško svedčí. Ale keď vás pochvály cudzí nezaujatý človek, je to úplne iný pocit. Pohladilo mi to ego veľmi. :-)

Celé to fotenie mi dodalo trochu viac sebavedomia a tiež znova trochu chuti do života... Teraz už viem že rastúce bruško potrebuje oddychu, pokoja a občas aj potešenie, nie len vo forme stravy alebo nehy ale aj povzbudenie z "vonku". Treba sa nechať rozmaznávať, keď je potreba tak oddychovať a nevyčítať si to, jesť zdravo a nezabudnúť sa stýkať z ľuďmi a neuzatvárať sa pred okolitým svetom.

Život je krásny, pestrý a treba si tehotenstvo užívať najviac ako sa len dá, pretože toto čo prežívame je zázrak a stane sa to len pár krát za život. A vždy je to iné.

Preto milé tehulky, užívajte si a nechajte sa rozmaznávať... Urobí to dobre nie len mamičke ale tomu malinkému "mimi" ktoré nosíte pod srdcom...

S pozdravom Katuš


Katarina je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

8. 9. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené