23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Do formy!

MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha rýchlejšie. Leto ani nezačne a už je jeseň...

Keď už tu máme ten marec, rozhodla som sa začať na sebe trochu popracovať. Je to taký ideálny mesiac, pretože do leta sa toho dá celkom veľa stihnúť. Ak je teda vôľa a chuť. Kúpila som si permanentku do fitness centra a začala som tam pravidelne chodiť.

Hneď po prvej návšteve som išla domov úplne vyšťavená, no na druhej strane plná energie. Tej pozitívnej energie.

Milujem šport, hlavne beh, pretože pri ňom dokážem úplne vypnúť, odreagovať sa, vybiť zlosť a nervy, ktoré sa mi pri tých mojich dvoch čertíkoch akosi v tele akumulujú. Vždy si pustím cez MP3 svoje obľúbené „bežecké" pesničky a bežím kým tam takmer dušu nevypľujem. Je to také úžasné.

Pri druhej návšteve fitka som už nestrávila všetok čas len v kardio miestnosti, ale šla som omrknúť aj stroje na posilňovanie. Vedúci Janko mi ukázal, ktorý na čo slúži, ako sa na ňom cvičí, ako správne dýchať a skôr než som sa nazdala, musela som utekať domov. S Paľom máme dohodu, že tam budem hodinu a pol s cestou. Zdá sa to veľa, ale nie je to tak. Len cesta a prezlečenie trvá vyše pol hodiny.

Čakala som, že na druhý deň budem mať riadnu svalovicu, ale nebolo to celkom tak. Skôr som mala pocit, akoby ma niekto zmlátil alebo akoby ma prešiel parný valec. Boleli ma šľachy a kosti, proste všetko okrem svalov. No čo už, keď som štyri roky doma kysla na zadku a utierala okakané zadky. Pomaly sa musím vrátiť späť do formy.

Väčší problém mi robí úprava jedálnička. Nikdy som nemala dobrý metabolizmus, ktorý by mi doprial zjesť čokoľvek bez toho, aby sa mi to uložilo na zadku. Zemská príťažlivosť u mňa funguje na 100% a všetko sa mi ukladá od pása nadol. A okrem toho som mala od detstva mlsný jazýček a posledné roky sa musím veľmi obmedzovať v jedení sladkostí. Nejem ich takmer vôbec. Celkovo som obmedzila príjem sacharidov a snažím sa jesť viac bielkovín. Stravujem sa tak už od prvého pôrodu a vďaka tomu sa mi podarilo vždy vrátiť späť na pôvodnú váhu, no nižšie to už nejde.

Nehovorím, že by som bola tučná, ale ešte také tri kilečká by som chcela zhodiť. Ale to by potrebovalo z jedálnička ešte niečo ubrať a to zasa nechcem, už aj tak jem menej ako som bola zvyknutá celý život. Tak mi držte palce, aby som do leta dosiahla svoju vysnívanú postavu.

Lucinka sa kooonečne rozhodla štvornožkovať. Ešte jej to síce veľmi nejde, ale pomaly sa to snáď bude zlepšovať. Zatiaľ prejde približne 5cm a spadne na bruško a znovu sa len plazí. Rovnako sa začala stavať pri nábytku, ale robí to zlou technikou – ťahaním za ruky. Viem, že by sa to tak nemalo, a je dôležité aby sa dieťa naučilo postaviť sa štýlom „na rytiera" čo je poloha ako keď muž žiada ženu o ruku, no takto to Lucka stále nevie. Práve preto sú u nás pády na dennom poriadku. Nôžky má celkovo dosť slabé a pokiaľ sa nevie dobre držať rukami (napr. keď sa postaví pomocou deky na gauči a potom sa jej nevie držať) tak za pár sekúnd spadne. Na stole som olepila rohy detskou poistkou, ale tých možností, kde sa môže zraniť je strašne veľa. Nuž, neostáva nič iné, ako počkať, kým sama pochopí, že si musí dávať na seba pozor. :-)
Andrea

4. 3. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené