28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Črevná viróza v tehotenstve. Niéééé....

BUDÚCA MAMIČKA TINA Už som takmer v 17. týždni tehotenstva a pokračujeme ďalej... Dni tohto obdobia tehotenstva som mala mimoriadne nepríjemné milé tehuľky. Prekvapila ma črevná chrípka.

Fúúúú... nebolo mi všetko jedno. Začalo to klasickým večerným zvracaním, kedy som si myslela, že sa opäť nejaké to zvracanie tehotenské len pritrafilo. No celý deň som cítila zvláštnu bolesť v krížovej časti, niečo ako svalovka... Povedala som si, že som to len nejako prehnala pri behu, ale veľmi mi to nesedelo, nakoľko behávam veľmi opatrne. Až po tomto večernom stretnutí so záchodovou misou som už nefungovala. Položilo ma to do horizontálnej polohy a takto som zostala nasledujúcich 24 hodín. Len čo som si v noci dávala asi každé dve hodinky stretnutie s už spomínanou záchodovou misou, ináč som stále ležala.

Veľmi ďakujem môjmu úžasnému manželovi, ktorý na mňa a bábo dával celú noc pozor a bol neustále pri mne. Ráno som hneď volala svojmu gynekológovi, či nemusím na infúzie, lebo cítila som sa biedne a dehydrovane, no utešil ma, že ak to nie je príliš časté a ak medzi tým prijmem nejaké tekutiny a udržím ich aspoň hodinku v sebe, tak bábätku nič nehrozí a že mám len piť. Tak som aj urobila a od rána som len pila a ešte párkrát som to v sebe neudržala, ale už sa to zlepšovalo. Najnepríjemnejšia bola na druhý deň bolesť celého tela a pocit podráždeného žalúdka. Inač som sa upokojila a ďalší večer a noc som už spala ako malé dieťa. Vďaka Bohu, prežili sme to a ideme ďalej.

Koncom 17.tého týždňa ideme na ďalšiu kontrolu a asi aj na ultrazvuk, tak verím, že je všetko v tom najlepšom poriadku. Určite mi dáte za pravdu, že tieto stavy sú nepríjemné pre bežného jedinca a nie to ešte pre nás tehotné. Od vtedy si dávam pozor, aby som nejedla nič, čo stalo dlhý čas vybraté mimo chladu alebo čo je pred koncom záručnej doby atď. Aj keď viem, že som to dostala od môjho najmladšieho miláčika, ktorý sa tiež trápil s touto pliagou, no on to zvládal úplne perfektne a nepoložilo ho to do postele, tak ako mňa. Pocítila som už aj prvé pohyby nášho mimi... !!! Teda aspoň si myslím, že sú to pohyby bábätka :D Zatiaľ je to len také ťukanie. Bolo to práve vo vyššie opísané dni, kedy som o sebe nevedela. Asi sa mu to nepáčilo a dalo to patrične najavo, neviem, ale od vtedy pravidelne každý deň pozorujem, že niekto vo mne žije. Je to zatiaľ naozaj len nepatrné a sporadické a možno prvo rodička by to nespozorovala, no viete, po troch tehotenstvách sa už žena čosi naučí ;)

Aj keď pravdou je, že každé tehotenstvo bolo niečim iné, tak ako každé dieťa z jednej maminky je iná individuálna bytosť. Toto tehotenstvo je však úplne iné, ale verím, že rovnako dobré ako tie tri predošlé.

Tak, toľko z môjho predošlého tehotenského týždňa a tehuľky držte sa...


 Tina je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

10. 8. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené