22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Črevná chrípka a záhadné stretnutie

BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-).
foto: istock.com

Minulého týždňa som opäť prežila niečo ako črevnú chrípku. Aj som zvracala a bolo mi hrozne zima a pod., ale trvalo to len pol dňa. Síce už v noci mi bolo zvláštne, no až ráno som hodila reč zo záchodovou misou ale nechcela som sa tomu poddať, nakoľko v tento deň ma čakalo stretnutie na ktorá som sa tešila pol roka. Dokonca som s týmto bola aj v práci. Niekedy, keď sa človek nepoddá situáciám, tak ho tie situácie neskolia. Večer mi bolo už úplne fajn.

Boli sme dohodnuté tri kamošky, kde s jednou sa vydávame iba raz do roka na vianoce. My, ktoré sme v kontakte častejšie sme obe v 9. mesiaci a tak sme ju chceli prekvapiť a ukázať jej naše bruška. Ona o našich tehotenstvách nevedela vôbec. Pri telefonátoch s ňou sme sa tejto téme vyhýbali. A tak sme sa večer po roku konečne stretli, ale prekvapila aj ona nás. Tiež je tehotná v 4. mesiaci. Tak sme v úžase sedeli všetky tri tehotné a rozmýšľali sme nad tým, ako je to možné, že až taká náhoda...

Bolo to naozaj záhadné ale hlavne úžasné. Toto sa naplánovať nedá, to dokáže len život sám... Čo sa mňa týka, tak sme stále 2v1 a kontrakcie sú čoraz silnejšie a častejšie, ale nakoľko som ešte neporodila, je zjavné, že sa jedná iba o cvičné kontrakcie. Jedná známa, ktorá mala termín v januári už porodila koncom decembra a mňa to len povzbudilo, že sa to dá aj skôr. Myslím, že každá tehuľka ma túžbu porodiť jeden až dva týždne skôr, ako ma vypočítaný termín pôrodu. Patrím tiež do tejto skupiny.

Ja sa len modlím, aby som nepreťahovala, nakoľko je to už naozaj ťažké. Všetko okolo brucha je bolestivé a už veľmi malo urobím. Aj keď po pravde, stále niečo robím. Niekedy mi to ide lepšie a inokedy horšie. Stále využijem, keď necítim bolesť, aby som upratovala a urobila čo najviac toho, čo potom už robiť nebudem nejaký ten čas, kým bambina trochu vyrastie.

Tohto týždňa mám na programe ešte prezliekanie perín a nejaké ďalšie aktivity aj pracovné. Taška do pôrodnice je už zabalená. Myslím, že mám všetko pripravené. Akurát ešte ten kočiar nemáme, ale to ako som už písala je aj cielené, nakoľko chceme ružový kočiarik a počkať chcem na pôrod. Hneď ako zistime, že je to dievčatko, spustíme akciu „kočiar“. Jedine, že to riskneme :-D. Veď neustále surfujem po internete a hľadám ten vhodný.

Celkom sa nám zapáčil kočiar značky Jane muum. Aj recenzie sú na neho dobré. Potrebujeme hlavne vhodný do terénu, lebo sme dosť aktívni... A určite som proti trojkolke, nakoľko mali sme pred tým trojkolku značky Mutzy a už nikdy viac.

Ešte nás čaká poradňa práve v tomto týždni, tak som zvedavá, či už nejaký pohyb nastal, čo sa týka krčka maternice. Totiž niektoré kontrakcie sú tak intenzívne, že by som sa čudovala, kedy nenastala žiadna zmena. Netuším, či bude robiť ešte ultrazvuk, ale na váhu bambiny sa ho radšej pýtať ani nebudem, lebo nechcem počuť, že ma viac ako 4 kg. Možno sa ho ale budem pýtať, či naozaj stále platí, že je to dievčatko a my kúpime predsa kočiar pred pôrodom :-D.

Tak, ak ešte neporodím, tak „vidíme sa“ pri ďalšom „tehotenskom blogu“...

Nech sa vám darí a nech ste zdravé...


Tina je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

4. 1. 2016Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené