26. 10. 2016  |  Meniny: Demeter

Chrípka v druhom trimestri

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom.

Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia... Nástup do škôlky a zaradenie sa do každodenného kolobehu bežných rodičovských povinností okolo predškoláka prišlo spontánne, bez akýchkoľvek zakolísaní. Janíčkovi sa v škôlke páči, teší sa na každý nový deň strávený v škôlke.

Ani ranné vstávanie na čas nám nerobí problémy. :-)) Prosto sme sa rozbehli správnym smerom. Adaptovali sme sa správne. Aj ja sa som sa cítila celkom dobre a v mojom stave aj komfortne. To znamená, netrápili ma nevoľnosti, ani nadmerná únava a ani žiadne "hormonálne výkyvy nálad. Bola som proste v pohode, aj moji chlapci :-)

No tento stav netrval veľmi dlho. Už v priebehu niekoľkých dní sa u môjho syna ukázali zdravotné ťažkosti. Po príchode zo škôlky sa sťažoval že ho bolia kosti a je unavený. Samozrejme do večera už mal zvýšenú teplotu a v noci už 40tky. Úžasné, len teraz začal chodiť do škôlky a už tu máme prvé soplíky. To je radosť. Čakajú nás najmenej dve bessenné noci spojené so znižovaním teploty, smrkaním a kašlom. Nerušený spánok teda nehrozí...

Môjho staršieho drahého, teda muža :-) som vysťahovala do obývačky aby som Janka mohla mať pri sebe v postely. Prichystala som si k sebe teplomer, sirup na kašeľ, kvapky do nosa a čípky na teplotu. Vybavenie mám, môžme začať bojovať s pani CHRÍPKOU...

Nasledujúce ráno som sa ale zobudila aj ja celkom zlomená. Bolelo ma celé telo, mala som upchatý nos, a postihla ma aj neopísateľná bolesť hrdla. Perfektné, nie len že mám choré dieťa s horúčkami ale dostalo to aj mňa. Teraz nám zostáva už len modliť sa že to nedostane aj otecko :-).

Ten jediný sa teraz musí chytiť sily, ujať sa domácnosti aj varenia a starostlivosti o nás "chorých". :-) Ešteže je to taký skvelý chlap, že mu takéto povinnosti nerobia žiadny problém. Ovláda starostlivosť o domácnosť, skvele varí (je vyučený kuchár ) :-) a tiež má trpezlivosť nám robiť čerstvé šťavičky z ovocia, podávať lieky a tiež venčiť psa. Neviem čo by som bez neho robila. Je mi v takýchto chvíľach veľkou oporou. Toto si u neho veľmi vážim. Je to jedna s jeho najlepších vlastností. Keď treba postará sa tak ako má. Kľudne sa mu môžem zveriť do rúk keď je treba. Som rada že je taký aký je.  

Mnoho iných mužov nemá takéto "vlohy" a keď je takýto stav, že je žena "vyradená z prevádzky" nedokážu si veľmi dobre poradiť s povinnosťami a bežnými starosťami. Ja som rada že u nás s týmto problém nie je.

Sklátila nás teda chrípka. Nikdy som si nemyslela, že chrípka v tehotenstve môže byť taká ťažko zvládnuteľná. Mi tehuľky žiadne lieky ani iné preparáty na takéto chrípkové stavy brať nesmieme. Tým pádom je sťažené zvládnutie choroby a jej príznakov. Nič okrem bežného paralenu nosného spreja nie je dovolené. Lieky musia nahradiť "babské recepty" na chrípku.

Pitie zvýšeného množstva tekutín, nie príliž horúcich, ale ani nič studené, t.z. najlepšie teplý ovocný alebo cibuľový čaj s medom a citrónom, aj to nie veľmi silný, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Veľa citrusových plodov na zvýšenie vitamínu C, ľahká strava, kľudový režim, dostatočný odpočinok, teda veľa spánku a primerane teplé oblečenie aby sme vypotili choroboplodné zárodky. :-)) Takto by sa milá chrípka mala za pár dní pobrať kade lahšie.

Mňa to držalo štyri dlhé dni, syna len tri a už posledné dva dni milá pani chrípka sklátila aj nášho obetavého otecka. A tak, keď mne už bolo o čosi lepšie tak som ho vystriedala v povinnostiach aj nechala ležať jeho. Čo už, niekto musí aj variť, prať a starať sa chorých, o psa a domácnosť. Nebolo mi všetko jednoa všetky povinnosti som robila s veľkým sebazaprením a mnohokrát s posledných síl, ale vždy keď sa dalo som oddychovala a tiež sa doliečovala...

Pani chrípka sa nás držala ako kliešť a nie a nie nás opustiť. Pomaly som začala s dezinfekciou domova, nech bacile vyženiem... Podarilo sa a po vyše týždni sa mi to podarilo. Všetci sa už cítime o poznanie lepšie. Vystrábili sme sa z choroby, chválabohu všetci bez antibiotík a to je veľmi dôležité.

Ešte si cez víkend dobré oddýchneme a v pondelok môže opätovne začať kolotoč povinností. Škôlka, práca, domácnosti a všetky iné bežné povinnosti...  

Som rada že to máme za sebou, a teším sa už na ďaľšie dni. Blíži sa termín ďalšej poradne. 3D utrazvuk takzvaný morfologický. Konečne budeme poznať pohlavie dieťatka, zistíme či čakáme naozaj dievčatko, tak ako tomu nasvedčujú príznaky alebo sa mýlime a pribudne nám do rodiny ďalší mužský potomok...  

Prajem vám príjemný týždeň bez chrípky a iných neduhov...

S pozdravom Katus


Katarina je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

21. 9. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené