22. 10. 2016  |  Meniny: Sergej

Chcem späť svoj nos a slobodne dýchať !!!

BUDÚCA MAMIČKA TINA Končíme 18 týždeň tehotenstva a postupne sa prebojujeme do polovice tehotenstva. Ide to veľmi rýchle.
foto: Profimedia

Pred niekoľkými týždňami som prehlásila, že budem oslavovať, ak prejde nevoľnosť a tá nepríjemná nadmerná produkcia slín, no a aj by som oslavovala, keby som nemusela riešiť už asi štyri týždne trvajúce upchatie nosa. Spočiatku to ešte šlo aj bez účinných sprejov, no teraz aspoň večer striekam do nosa striedajúc nasivin, muconasal a ďalšie až som sa zrejme prepracovala k závislosti od týchto sprejov.

Prv to boli len novorodenecké, potom detské až teraz som už začala dospelácke nosne spreje. Pri mojom prvom tehotenstve, som celé tehotenstvo fungovala na nasivine. Teraz tomu idem urobiť koniec...

Je to nočná mora, lebo nos je akoby vo zveráku, v ústach sucho lebo dýchate iba ústami. Rozhodla som sa, že ani napriek tomu si nenastriekam už nič. Je to totiž začarovaný kruh. Nos sa upchá, človek si dá spej a sliznica nosa hrubne a hrubne a vy to potrebujete stále častejšie a častejšie. Jednoducho závislosť ako bič. Tak musím teraz prebojovať a vydržať niekoľko dni a najmä noci a ono by sa to malo postupne napraviť. Nič iné mi neostáva.

S počiatku som sa rozhodla urobiť ešte kompromis a to taký, že sa pokúsim dávať sprej len do jednej nosnej dierky a to stále tej istej. Teda ta druha nebude vôbec konfrontovaná s liečivom a mala by sa sliznica uzdravovať. Uvidíme či to pôjde aj takto. Momentálne fungujem najmä na soľných preplachoch, ktoré sú zdravé. Až na jeden nevydarený soľný preplach, kedy som som zabudla na to, že do vody mi spadol väčší kryštáľ soli (doniesla som si soľ z Izraela, z mŕtveho mora) a voda bola taká slaná, že som 15 minút myslela, že sa od bolesti zbláznim. Slzy sú bežne slané, no mne oči slzili mŕtve more :D. Držte mi teda palce, aby som to zvládla a to najmä v noci.

Ďalšou zaujímavou vecou tohto obdobia je, že už nemôžem spať na chrbte. Totiž... nedávno som sa v noci prebudila a bolo mi veľmi divne. Prebudila som sa spiac na chrbte a bolo mi nevoľno až kým som sa neotočila nabok. Maternica s dieťatkom už asi tlačili na brušnú tepnu a toto sa nám od tohto obdobia môže vraj udiať, tak sa musím tomu vyvarovať...

Tehotenstvo je naozaj veľmi zábavné. Človek je zrazu zodpovedný za to, čo vloží do svojho tela. Rada by som začala písať o príjemných veciach. Ono, je možné, že sú tehuľky, ktoré ak toto čítajú tak si povedia, že sú to „príjemné“ problémy, nakoľko majú ťažké tehotenstvo a možno sú aj v nemocnici. A môj nos je pre ne len banalitou.

Tak verím, že budúci týždeň bude pre mňa aj pre Vás týždeň víťazstiev a dobrých správ.


Tina je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

24. 8. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené