27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Čas sa zastavil

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Od poslednej poradne ubehlo už veľa dní, ale a mám pri tom pocit že sa čas úplne zastavil.

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Pri tomto prísnom kľudovom režime ktorý mám nariadený, tuším už večnosť sú dni stále rovnaké. Musím ležať celý deň v posteli z vyvýšenou panvou a nohami hore skoro až na plafóne. Vstať môžem iba na toaletu alebo k jedlu to je maximum...

Pri tomto "spôsobe oddychu" neprežívam veľa zábavy. Každý deň prebieha rovnako. Vstávam ráno okolo siedmej, urobím rannú toaletu, rýchla sprcha potom raňajky, lieky a šup späť do postele k televízoru alebo k nejakému čítaniu až do obeda, po obede znova lieky, krátky spánok, a až do večera rovnaký program :-( teda postel...

Verte že v tejto polohe z nohami hore si človek aj ten oddych veľmi ťažko užije. Bábo tlačí na žalúdok a bránicu tak aj samotné dýchanie je ťažšie ako normálne. Niekto si povie, že nám ktorý sme takto pripútaný na postel a v podstate nám nič nie je, závidí. No závidieť nie je čo.

V tomto prípade s takýmto "režimom" človek upadá psychicky aj fyzicky. Byť zatvorený v jednej miestnosti, pripútaný na lôžko a celodenné čumenie do bedne neprospieva nikomu. Okrem toho že si niečo prečítam, si neviem nájsť inú zábavu. Je ťažké niečo robiť v polohe hlavou dolu s obrovským bruškom, ktoré sa teda za posledných pár týždňov zväčšilo statočne.

Niekedy sa cítim ako malý vorvaň, hlavne keď zliezam s tej kopy vankúšov ktoré mám podložené. Okrem tohto mám strašný pocit bezmocnosti, pretože keď chcem vydržať po kope čo najdlhšie a predísť predčasnému pôrodu musím takto ležať. Môžem byť rada že ležím doma a nie v nemocnici. Takto som aspoň s mojimi drahými. Keďže nemôžem nič robiť mám aj výčitky svedomia voči nim. Voči mužovi preto že musí všetko zvládať sám, variť, prať, starať sa o syna aj o mňa a ešte aj o psa...

Výčitky voči malému v tom že sa mu nemôžem venovať tak ako by som chcela. Poviem vám nie je to najlahšia situácia. Neviem sa dočkať a normálne sa teším na ďalší termín poradne. To sa aspoň trochu vyvetrám a dostanem sa von na vzduch a trochu medzi ludí.

Tento týždeň som mala nariadený aj záťažový glukózový test. Už som ho raz absolvovala v prvom tehotenstve, takže viem čo ma čaká... Odber krvi, vypiť "hnusnú" glukózu, ktorú si mierne ochutím citrónom, dvojhodinové čakanie kedy sa nesmie piť ani jesť potom znova odber krvi. Prvý krát som to zvládla celkom dobre. Tento raz to bolo o dosť ťažšie. Už to že som mala prísť na lačno mi spôsobilo problém.

Hneď cestou v aute mi prišlo nevoĺno, pri odbere rovnako. Trochu mi pomohlo že som vypila tú glukózu. Napodiv. :-/ Ale to čakanie, to bolo nekonečné, chytali ma závrate, nepohodlne sa mi sedelo. Myslela som si že teraz sa čas už naozaj zastavil...

Tie dve hodiny snáď nepominú nikdy. Tento pocit že by som najradšej posúvala ručičky na hodinách a aj dni v kalendári ma už snáď ani neopustí. Dve hodiny napokon a samozrejme že uplynuli a výsledky boli dobré. Chvála bohu, nemám tehotenskú cukrovku. Hurááá, v podstate som úplne zdravá aj bábo.

Všetky výsledky máme doteraz perfektné, len keby moje telo "bola lepšie uzamknutá schránka" aby sa bábo udržalo v brušku čo najdlhšie...

Ešte máme pred sebou dobrých pár týždňov kedy musíme vydržať 2v1...


Katarina je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

 

24. 11. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • EKO - BIO maminky

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme... Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené