23. 10. 2016  |  Meniny: Alojzia

Bláznivá cesta

BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 29.týždni. V minulom blogu som si zaspomínala na minulé pôrody a teraz sa vrátim v čase na začiatok tohto tehotenstva.
foto: istock.com

Vtedy som ešte neprispievala príspevkami a stoji to za to. V prvých blogoch som písala, že mi bolo od 6. teho týždňa veľmi zle. Zúfalo a celý deň. Tak sme sa rozhodli, že si to moje utrpenie trochu zmiernime a pôjdeme na dovolenku do Grécka.

Mne v tomto období bolo naozaj všetko jedno, aj keby ma previezli na mesiac, aj tak mi bolo stále zle. Tak súhlasila som s týmto bláznivým nápadom. Bláznivým práve preto, lebo sme šli autom. Teda 16 hodín cesty. Povedala som si, že to zvládnem, veď sme tam mali byť dva týždne a za tie dva týždne zabudnem na cestu, ktorá nás mala čakať ešte aj späť.

Tak prišiel ten deň D a šli sme. Zle mi bolo, to je jasne. No čo prišlo potom som vôbec nečakala a ani moji milovaní. Asi po 10 hodinách cesty, kedy prešla aj noc a nastal nový deň som to prestala zvládať. Prišlo mi na zvracanie a potom zas a zas a už som nevedela do seba dať vôbec nič. Nevedela som o sebe a takto to šlo asi 15 krát. Žalúdok bol už taký podráždený, že ani kúsok banána, ba ani voda sa vo mne neudržala. Napadalo ma už všetko možné a jednou z myšlienok bolo, že idem do Grécka rovno do nemocnice.

Tesne pred Gréckom sme si dali malú prestávku na jedlo. Teda ja som na jedlo ani nepomyslela, ale deti boli hladne a veru zaslúžili si. Vycítili vážnosť situácie a ani nemukli, len tŕpli a modlili sa, aby som to ja aj to malé vo mne zvládli. Manžel je vďaka Bohu muž plný viery a odhodlania a celú situáciu mal pod kontrolou a dohľadom. Vedel, že to zvládnem. Teda keď sme si dali tu malú prestávku na jedlo po nejakých 13 tích hodinách cesty, tak ja som riskla a aj keď s veľkou nevôľou, ale dala som si kokosový nanuk a kávu latte. Divná kombinácia viem, ale jedine na toto som dostala chuť. A zázrakom som to hneď nevyvrátila a dokonca ma to pozdvihlo.

Nevravím, že toto je liek proti tehotenskej nevoľnosti, ale moje telo si práve vtedy vyžiadalo túto kombináciu a ja som ho poslúchla. Šli sme tri rodiny, tak všetci vedeli o mojej situácii aj keď boli vo vlastných autách, a samozrejme čudovali sa a čakali, čo to so mnou urobí.

O ďalšiu hodinku sme už videli vytúžené more a nálada sa zdvíhala a celá situácia sa obrátila a boli sme veselí. Aj deťom, keď ma videli, že mi je fajn, sa nálada zlepšila. Musím podotknúť, že počas celých dvoch týždňov, čo sme tam boli, sa celodenná nevoľnosť vytratila a zle mi už bolo iba večer. A od vtedy to takto bolo až do 4. tého mesiaca.

Suma-sumárum mi dovolenka prospela a zmenila celodennú nevoľnosť na iba večernú. Teda more naozaj robí svoje. Teraz na toto iba spomínam, no nebolo mi všetko jedno. Tehotenstvo trvá 9 mesiacov, ale má svoje čaro aj vtedy, keď nie je najpríjemnejšie.

Ten ďalší život vo vás spôsobuje, že aj zle sa obráti na dobré a najlepší je opäť paradoxne, ten bolestivý koniec tehotenstva...


Tina je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

5. 11. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené