28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Beťárka!

MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne vyhýba.

Je veľmi živá a ja sa niekedy celý deň nezastavím, len sa točím okolo nej, aby si neublížila. Dočiahne už aj na kuchynský stôl a s obľubou z neho sťahuje všetko, čo je v dosahu. Vie si otvoriť aj rúru na pečenie, napriek tomu, že je na nej detská poistka. Tú prekoná za dve sekundy. Jedno šťastie, že som stála pri nej, keď sa jej podarilo otvoriť dvierka a zachytiť ich skôr, ako ju ovalili. Spomínam si, že aj Tomi bol beťár, ale ona je ešte väčší. Naozaj musím mať oči všade.

Posledné dni boli úplným utrpením. Lucke išiel ôsmy zúbok - spodná dvojka. Bolo to horšie, ako keď jej išli v januári štyri zuby naraz. V noci opäť nespala, cez deň nejedla a pri pokuse zložiť ju na zem začala úplne hystericky vrieskať. Uspávanie sa zmenilo na nočnú moru ale dúfala som, že je to len prechodné. Žiaľ, nie je. Spánok sa síce zlepšil, ale na jej uspanie potrebujeme s Paľom obrovskú dávku trpezlivosti a energie. Kedysi vypila mlieko, otočila sa na bok a za dve tri minútky zaspala. Stačilo ju hládkať po hlave.

Teraz? Vypije mlieko s tromi prestávkami, pretože pomedzi to sa musí postaviť a rehotať sa na mňa. Keď ho konečne dopije, okamžite sa postaví a usmieva sa jedna radosť. Hrá sa s cumlíkom, zhadzuje všetko čo má v dosahu, odťahuje záves spred okna, alebo si len tak pre seba rozpráva. Keď odídem, reve na celé hrdlo kým znovu neprídem. Keď prídem, ľahne si, pomrví sa a šup - už stojí a zasa to isté dookola. Jediné čo zaberie - nechať ju poplakať aj päť minút a potom prísť a držať ju silno aby sa nemohla hýbať, kopať, búchať rukami, a pri snahe postaviť sa jej to jednoducho nedovoliť. Po pár minútach sa ukľudní a zaspí. Vždy to trvá 40 minút a viac...

Som z toho na nervy, lebo neviem nájsť jednoduchší spôsob, ako ju uspať. Pripadá mi, ako by trpela hyperaktivitou, lebo sa musí vkuse hýbať a zvažovala som jej podávať aspoň nejaké homeopatiká na ukľudnenie, ale chcem sa najskôr poradiť s lekárkou.

Tomáška opäť skolila choroba, práve v deň, keď sme odchádzali k našim. Ráno vstal s teplotou 38,6 a najbližšie tri dni mal teplotu medzi 38,5 a 40,2. Dostal antibiotiká, ale neviem či to nebolo len niečo vírusové. Najviac som sa čudovala, že to nedostala Lucka. Čo ma síce veľmi teší, lebo dve choré deti nie je žiadna malina... Stačilo, že sa Lucka trápila s tým zúbkom. Okrem toho sa celá vyhádzala, tak sme boli na kožnom a vraj sa to pri raste zúbkov vstáva, ale aj tak dostala mastičky a olejčeky na preliečenie. Tak uvidíme. Tomáško tiež od narodenia trpí seboroickou dermatitídou (tuším sa to tak volá) ale jemu nepomohli žiadne lieky a musí z toho jednoducho vyrásť.

Pomaly ale isto chystám veci na našu veľkú oslavu. Veď už o pár dní bude mať Lucinka rok. ROK! Neuveriteľné... Už to veru nie je žiadne bábätko.

12. 5. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené