21. 10. 2016  |  Meniny: Uršuľa

Aha mami, aj táto teta čaká bábätko!

BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme takmer na začiatku 20 týždňa. Čože? To sú už posledné dni prvej polovice!!! Ešte raz toľko a ideme rodiť :-D... Jupííí
foto: istock.com

Tehuľky, aj vy vidíte všade okolo seba samé tehotné? Neviem, či to je len preto, že som tehotná a viac si tehotné všímam alebo sa Slovensko naozaj rozrastá...

Už je na tom rovnako aj môj manžel. On tiež vidí samé tehotné. A vlastne sú v tom aj moji chalani... Len nepríjemné mi je, ak na nejakú tučnejšiu dámu môj najmladší ukáže prstom a povie: „Aha mami, aj tá teta čaká bábätko!“ To sa idem pod zem schovať. Samozrejme, už je poučený a nerobí to už, ale viete si predstaviť tu situáciu, a tá dáma navyše nie je tehotná? Ach! :-D

S upchatým nosom bojujem aj naďalej. Trochu som to opísala v predošlom blogu a usilujem sa to prebojovať bez použitia nosných kvapiek, nakoľko môžu spôsobiť pri ich dlhom používaní závislosť a ďalšie nepríjemnosti a navyše, som tehotná a nechcem mimi vystavovať riziku. Teda ako to ide po týždni bez použitia liekov? Nijako...

Noci sa prehadzujem a je to nepríjemné. Pohrávam sa s myšlienkou, že si predsa len niečo do toho nosa vstrieknem, no asi budem potom tam, kde pred týždňom. Teda neviem, či ešte bez tých kvapiek vydržať a postupne sa to uvolní alebo je to upchatie nosa v dôsledku tehotenských hormónov a prejde to až po pôrode. Verím, že „a)“ je správne. Ale v konečnom dôsledku musím uznať, že je to o nejaké to percento lepšie. Veď o nie dlho, budem už na toto len spomínať.

Asi v prvom mojom blogu som sa predstavila aj ako športovkyňa. Verú... beh ma veľmi baví a neodolala som behávať ani počas tehotenstva. Prvé štyri mesiace tehotenstva som nechápala, prečo tehotným ženám aj tým, ktoré aktívne behávali už pred tehotenstvom odporúčajú maximálne tri kilometre behu. Priznám sa, že mi to bolo až smiešne, nakoľko som behávala 10 km bežne a aj viac. Ale poviem vám, že v poslednom čase som to začala chápať. Už mi veru do smiechu nieje, keď si idem zabehať.

Behávam aj teraz pravidelne 3 až 4 krát do týždňa, ale cítim, ako moje telo bojuje pri behu. A to nehovorím o tréningovom behu, ale o pomalom tempe „z nôžky, na nôžku“. Teda tri kilometre mi bohate stačí a ten štvrtý kilometer už len prechodím. Behávam do mierneho výstupu a naspäť kde je prúdši zostup, nechcem behať, nakoľko sú to väčšie otrasy a je potrebne chrániť seba aj mimi.

No v každom prípade je to relax a veľké povzbudenie na celý deň, nakoľko chodievam behať ráno a to okolo potôčika a potom v lesíku. Je to nádherné. Zrejme už na okoloidúcich asi pôsobím buď dojmom, že som sa pred behom poriadne naraňajkovala, alebo sa čudujú, že tehotná a behá. Totiž bruško už nezakryjem a môže to pôsobiť naozaj zaujímavo. No ráno po 7-mej nestretávam veľa ľudí a v podstate mi to je jedno, čo si myslia. Uvidím, do kedy bude ešte beh pre mňa pohodlný. Verím, že aj Vám to ide tak rýchlo ako mne a verím, že sa mate dobre.

Prajem Vám, aby ste si to užívali, aj keď sama viem, že je potrebné s niektorými vecami v tehotenstve bojovať, ale určite sa oplatí.

Majte sa krásne a nech sa vám darí...


Tina je v 20. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

31. 8. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené