24. 10. 2016  |  Meniny: Kvetoslava

3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď som to už zvládla tri krát a teraz je to vraj navyše s príchuťou, ktorú si budem môcť vybrať :-)
foto: istock.com

Minulý týždeň nebol zlý, len trochu náročný, čo som pocítila aj telesne. Totiž, pri minulom tehotenstve som mala zvláštnu bolesť hore na bruchu na jednej strane, kde ma bolel sval pri záťaží. A teraz som presne toto pocítila prvýkrát v tomto tehotenstve a bolo to dosť bolestivé a intenzívne. No chvála Bohu, to netrvalo dlho a už na druhý deň som sa mala fajn.

Už viem, že si musím dať pozor a nesmiem dvíhať a prekladať ťažšie veci. Pracujem v oblasti, kde hlavnou komoditou je čokoláda a toto je práve to obdobie, kedy sa táto komodita rozbieha a ja sa rozbieham spolu s ňou. Aj keď viem, že práve teraz by som mala spomaliť. Verím, že si nejako ustriehnem to tempo a neprešvihnem to. A to ešte uvažujeme prevádzku sťahovať, tak uvidím, ako sa mi podarí krotiť sa, no určite sa nechystám nič ťažké zdvíhať.

Budem iba koordinátorkou a administratívnou silou... Uvažovala som, že nakoľko sme prešli už 24. týždeň tehotenstva, tak pôjdem na 3D ultrazvuk a overím si tú skutočnosť o pohlaví dieťatka, ktorú vravel na poslednej kontrole ultrazvuku môj lekár. Že pohlavie dieťatka je ...... ??? Vravela som, že kým to neviem na 100%, tak pohlavie zatiaľ neprezradím ;-), ale nejako sa mi na ten ultrazvuk nechce.

Približne v 30. týždni tehotenstva sa ma robiť ďalší kontrolný ultrazvuk, tak tam si overím jeho tvrdenie a uvidíme potom. Možno ten 3D ultrazvuk ešte podstupím. No netuším do ktorého týždňa tehotenstva to ma zmysel. Odrádza ma trochu zlá skúsenosť mojich kámošiek, kde napríklad jednej práve na 3D ultrazvuku vravel lekár, že niečo nie je v poriadku. Vystrašil ju a nakoniec bolo všetko v poriadku.

Práve preto uvažujem, či to ma vôbec zmysel podstúpiť ho. Samozrejme, na druhej strane je to vraj nádherná pamiatka, nakoľko tam rodičia dostanú aj CD-čko a fotky a nehovorím už o zážitku vidieť svoje dieťatko, ako vyzerá pred pôrodom. Bola som na neoficiálny ultrazvuk pri svojom treťom synovi v 25. týždni, kde som sa aj dozvedela, že je to opäť chlapec. Neoficiálny preto, lebo testovali v jednej firme ultrazvukový prístroj, tak si to maminky mohli vyskúšať len tak, avšak nedostala som pri tom CD-čko a ani fotky. Ale určite sa oplatil.

Aj keď sa nám synček obrátil chrbtom, no nakoniec sa ukázal. Viete, pri štvrtom tehotenstve to žena už vníma trochu inač, ako pri prvom, ale stále je to zázrak, ktorý sa učím užívať. A určite je to iné, ako pri prvom, kedy som bola zo všetkého vypleskaná a pri druhom vlastne tiež, nakoľko tehotenstvo bolo až po piatich rokoch od prvého a mala som pocit, že všetko prežívam prvýkrát.

Prajem Vám pekný týždeň a najmä nech ste veselé a radostné. To naše bábätka potrebujú - mať optimistické maminky.


Tina je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

13. 10. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené