28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

30-tý týždeň... ááá, dám ešte desať :-)

BUDÚCA MAMIČKA TINA Čo že je to 30-ka.... Sme práve v 30-tom týždni a na budúci týždeň sa chystáme do poradne. Verím, že bude robiť ultrazvuk. Mál by, aspoň teda podľa toho, že sa ma znova robiť niekedy okolo 30 tého týždňa. Totiž už som dlho nevidela moje bábo a som aj zvedavá, či potvrdí svoj výrok o pohlaví dieťatka. Tentoraz chcem vziať aj manžela.
foto: Profimedia

Myslím, že naše bábo by sa malo pomaly otáčať dole hlávkou. No podľa pohybov sa mi to zatiaľ nepozdáva, že by bolo otočené, nakoľko cítim intenzívne pohyby stále dole v podbrušku a predpokladám, že tie najsilnejšie sú práve kopnutia nožičkami. Niekedy až podskočím, ako silne sa pohne.

Som zvedavá, kedy príde štekutka. Zatiaľ som nespozorovala, že by štekutalo. Moji chalani v predošlých tehotenstvách takmer 3 krát za deň čkali v brušku a bolo to niekedy až nepríjemné, no na druhej strane smiešne. Ale vidí sa mi, že som to vnímala až v posledných týždňov pred pôrodom.

Maternica sa už tiež intenzívne pripravuje na pôrod. Sťahy sa niekedy opakujú aj viackrát za deň a veru ma niekedy aj vystrašia. No sú bezbolestné a nepravidelne, tak nepanikarím. Dám si magnézium a samo sa to ukľudní. Dúfam, že pri kontrole bude lekár spokojný zo stavom krčka maternice. Zatiaľ musí byť pevný!

Čo sa týka mojej aktivity, tak asi sa už o nejakých aktivitách nedá veľa hovoriť. Minule som sa vybrala peši do mesta a mňa od mesta delia asi 3 km. Musím zdolať aj kopec. Inač relax a ešte pred mesiacom úplne v pohode som to zdolala, ale teraz? Zadýchala som sa už pri prvom kilometri a ani nehovorím, ako sa to nepáčilo mojej maternici. Musela som občas zastať a predýchať kontrakciu. Jednoducho musel byť na mňa zaujímavý pohľad :-D

Teda turistika už na určitý čas dostala svoje "bye - bye". Ešte stále si trúfam však na stepper. Tam tiež nevydržím už dlho, ale nejako sa mi pohybu nechce vzdať. Trochu pocvičím, kým je to pohodlné a pauza... Ale som sama hotová z toho, ako som obmedzená v pohybe. Ako nevládzem dýchať. Kde je moja kondička?! Nie, nebojte, už naozaj sa len presúvam a snažím sa maternicu udržiavať v čo najväčšom kľude, aby sa vo mne nebúrila.

Momentálne som si kúpila fit loptu a budem na nej precvičovať už iba kagelové cvičenia a chrbát. Ešte neviem ako, ale viem, že urobím dobré. Dnes som akurát čítala, že posledný trimester nie je sranda, ale žena aj tak na všetko zabudne po pôrode a ani si nespomenie, že ju niečo v posledných týždňoch trápilo.

Môžem to potvrdiť. Naozaj sa na to rozpomínam len v súvislosti s ďalším tehotenstvom a skôr porovnávam. No nepamätám si veľa z predošlých tehotenstiev a ich posledných týždňov. Tak aj na toto zabudneme a musíme to zvládnuť. Na konci príde dar v podobe nášho bábätka ;-)


Tina je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

10. 11. 2015Tina
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Útrapy a radosti tehotenstva 2

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 15.–16. Opäť o týždeň viac. : -) Ten čas ale letí.... Už sme medzi 15-tým a 16-tým týždňom a nejako veľa sa toho nezmenilo oproti minulému týždňu, no určite je mi znova o čosi lepšie. Nadmerná produkcia slín stále... Celý článok »
 • Útrapy a radosti tehotenstva

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Som v 14.–15. týždni tehotenstva a je mi stále zle. Nie síce tak, ako mi bolo od 6. do 12. týždňa, ale už mám toho dosť. Nespomenula som to v minulom príspevku, no jednou nepríjemnosťou popri nevoľnosti u mňa je nadmerná... Celý článok »
 • Zoznamenie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Milé tehuľky, čakateľky, na úvod by som sa Vám rada predstavila. Volajú ma Tina a patrím medzi tehuľky.Týmto tehotenstvom a verím, že aj úspešným pôrodom sa už medzi čakateľky nechcem nezaradit, nakoľko som štvrtýkrát tehotná a... Celý článok »
 • Všetci už očakávajú môj pôrod...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Ťahá nám to na 36. týždeň tehotenstva a ja už chcem rodiť. A myslím, že aj moje okolie to už očakáva. Pracujem s ľuďmi a tí sa neustále vypytujú, kedy to bude, do kedy chcem ešte pracovať, či to je chlapček a či dievčatko a... Celý článok »
 • Kde sa dá kúpiť trpezlivosť? :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Teda dostávame sa pomaly do 39. týždňa tehotenstva a stále je to ešte tehotenský blog. Tajne som dúfala, že bambinu odrodím v 38. týždni a ani sama neviem prečo som si to takto naprogramovala.  Celý článok »
 • Už sa blíži termín pôrodu!

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Verím, že keď čítate tento blog, tak mám to už za sebou alebo už aspoň veľmi krátko pred sebou :-). Píšem blog ešte s bábom v brušku, som v teple domova, je mi fajn, no v utorok mám termín a ak do piatka neporodím, tak už sa... Celý článok »
 • Žeby posledné dni tehotenstva?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Už pomaly sa presúvame do 40-tého týždňa a teda konečne by to malo onedlho skončiť. Moje nádeje o skoršom pôrode sa rozplynuli ako ranná hmla. V piatok ideme ešte do poradne a zrejme už bude posledná.  Celý článok »
 • Výsledky Triple a ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Streda bol pre mňa veľkým dňom. V tento deň som šla do poradne a mala som sa konečne v tento deň dozvedieť, ako dopadol Triple test. Verila som, že to bude dobre a že bábätko je zdravé. No viete, toľko sa okolo toho popísalo,... Celý článok »
 • Po 13-tích rokoch opäť tehotná na jeseň

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pomaly končí september a s pribúdajúcim lístím na zemi, klesajú teploty a my s väčšími bruškami v ktorých sú bábätka to môžeme len oceniť. Už nám nebude tak horúco ako ešte pred mesiacom a ak niektorá z nás má nejaké tie... Celý článok »
 • Črevná chrípka a záhadné stretnutie

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V prvom rade milé tehuľky a aj vám redakcia prajem v novom roku 2016 ešte viac úspechov ako priniesol ten minulý a najmä plno dobrých nápadov a tehuľkam rýchle pôrody a vysoký prah bolesti ;-). Celý článok »
 • Tretí týždeň v znamení dojčenia...

  MAMIČKA TINA Tretí týždeň sa nesie v troch slovách: „kojiť, kojiť, kojiť. Áno, mám pocit, že nič iné nerobím, len dojčím. Ale nie, tak mala samozrejme aj spinka a aj keď bdie, tak vie byť pokojná, ale prikrmujem už iba večer a aj to vypije cez... Celý článok »
 • Už máme náušničky ;-)

  MAMIČKA TINA Pomaly sa vytratila tá eufória z pôrodu a z toho príjemného šoku, že som konečne maminou dievčatka. To však neznamená, že sa vytratila radosť. Tá radosť z Karinky ostane navždy.  Celý článok »
 • 3D ultrazvuk - áno? nie? neviem...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Začína 26. týždeň tehotenstva a tešíme sa spolu aj s bábom, čo nové prinesie. Tento týždeň nás čaká poradňa, kde budeme piť sladkú tekutinu, ktorá je tak veľmi u tehotných mamičiek "obľúbená". Brrrrr, určite to zvládnem, veď... Celý článok »
 • Práca, práca – veľa práce...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Predošlý týždeň bol mimoriadne ťažký psychický a aj fyzický. Bolo totiž pred Mikulášom a ako som spomínala, prevádzkujem čokoládovňu a tento "sviatok" je najmä o čokoláde. Teda bolo potrebné všetko dobré naplánovať a zabezpečiť... Celý článok »
 • Spomienky na predchádzajúce pôrody

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Pozdravujem Vás milé tehuľky a čakateľky. Som v 28. týždni tehotenstva a nejako som postrehla na sebe, že by som to najradšej uponáhľala, aby už bol termín pôrodu. Tak veľmi som si to chcela užívať a neponáhľať sa. Často si to... Celý článok »
 • Každú noc by som zabehla aj maratón...

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Aj tento týždeň bol mimoriadne pracovný, no akosi aj o niečo opäť zložitejší. Znova väčšie bruško, teda ťažšie dýchanie a o spánku ani nepíšem, lebo by som sa riadne sťažovala. Alebo o.k., trochu sa posťažujem :-). Zrejme tým... Celý článok »
 • Tehotenská bilancia a spomienky

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Sme v 37. týždni tehotenstva a trochu som si zaspomínala na všetky tie chvíle, ktoré moje tehotenstvo prinieslo od začiatku. Bilancovala som možno aj preto, lebo konečne som mala počas sviatkov viac voľného času. Celý článok »
 • Myšlienky na pôrod...Tak skoro?

  BUDÚCA MAMIČKA TINA Nechcem opäť písať, že je až neuveriteľné ako ten čas letí, ale proste je to tak. Opäť píšem blog po týždni a ja mám pocit, akoby som iba pokračovala v tom predošlom. K tomu, že rýchle plynie čas sa ešte do pôrodu určite v... Celý článok »
 • Prezradím Vám už pohlavie bábätka :-)

  BUDÚCA MAMIČKA TINA V tomto týždni sme absolvovali konečne náš ultrazvuk, na ktorý som mnou šiel aj môj milovaný manžel. Bol so mnou na ultrazvukoch aj pri predošlých tehotenstvách, tak si nenechal ujsť ani teraz túto možnosť a zachovali sme... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené