28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako som už písala je mi jedno čo to bude.

Ale už ho budem môcť oslovovať a rozprávať sa s ním v konkrétnom rode a nie len neurčito. Plus sa najviac teším, že manžel sľúbil, že keď už budeme vedieť pohlavie, môžeme sa reálne začať rozprávať o mene. Takže ja to vidím až tak reálne, že už takto týždeň budeme mať vybraté meno. Akurát som si nie istá, či sa s Vami oň podelím.

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení (ako inak v mojom prípade) Vianočného pečenia. Pribudli nám doma v špajze ďalšie škatuľky s koláčikmi, už nachystané na Vianoce, ktoré sú samozrejme sem-tam otvárané za účelom vyjedania. Ale ako ja hovorím, keď chutí, je to radosť piecť.

Tehotenské problémy ma obchádzajú a ja dúfam, že to bude tak, až do pôrodu. Občas mi je ťažko na žalúdok, ale len v prípade, že zjem toho naraz viac. Očividne mi bábätko už tlačí na žalúdok a mám odsledované, že keď jem menej a častejšie, ťažko mi nebýva. Takže sa musím len ovládať. Tiež sledujem na sebe nárast na váhe, konkrétne v počte štyri kilogramy. Ťažko sa mi už obliekajú niektoré veci a keď sa mi to aj podarí, nevydržím v tom sedieť 8 hodín v práci. Takže si vyberám každé rané zo skrine pohodlné oblečenie. S iskričkami v očiach pokukujem po tých elegantných outfitoch a dúfam, že sa po pôrode do nich vpracem a budem krásne oblečená kočíkovať. Aj keď pravdupovediac, už sa vidím v teplákovej súprave a strapatá, ako behám s kočíkom po ulici... :-)

Jáj, veľmi som spokojná s fotením, na ktoré som išla so stisnutým srdiečkom. Neviem si vybrať z toľkých krásnych fotiek mojich chlapcov. Môj malý syn si nechcel dať z hlavy dole čertovské rožky, ale nahovorili sme ho aj na anjelské krídla. Takže máme s každého rožka troška. Už si musím len vybrať a dám vyrobiť aj Vianočné pohľadnice, ktoré rozdám najbližšej rodine na pamiatku. Samozrejme starý rodičia dostanú viac fotiek, pretože moja mamina, aj svokor si robia doma tzv. výstavky s fotkami svojich vnúčat. My máme tiež doma „fotkovú“ stenu, kde je už teraz dosť fotiek, ale ešte veľmi veľa sa tam zmestí. Stena mapuje všetky dôležité udalosti, od našej svadby, narodenie syna a budeme pokračovať aj pri tomto drobcovi, až kým deti nevyrastú, alebo sa úplne odmietnu fotiť.

Rámiky keďže chcem mať rovnaké, už mám nakúpené do zásoby v rôznych zväčšených veľkostiach. Také dve fotky z terajšieho fotenia tam isto musia visieť už na Vianoce. V Nedeľu sme zapálili na Vianočnom venci tretiu sviečku. Syna najviac trápi, že kedy zapálime tú chudiatko najmenšiu. Keďže som kúpila postupné veľkosti kvôli obhoreniu. Ale majú na sebe aj čísla, a tak môj malý „podpaľač“ vie presne, ktoré má zapáliť a v akom poradí. Som na neho veľmi hrdá, aký je šikovný a to má 3,5 roka.

V sobotu doobeda mi hovorí: „Maminka, mám super nápad. Čo keby sme išli poobede, keď sa vyspinkám do kina??“ Aj napriek tomu, že manžel má sobotný večer vyhradený pre seba a futbal, neváhala som ani chvíľku. Veľmi rada trávim čas so synom, keď aj sama. Rozprávka ho veľmi zaujala, nebolo nám treba ani pukance, ktoré sme vlastne ani nestihli kúpiť. Potom som mu to chcela vynahradiť zmrzlinou, ale som si ju samozrejme aj sama zjedla, lebo syn mal starosti s letákom z Dráčika, ktorý stihol po ceste na zmrzlinu uchmatnúť s pred obchodu.

Cestou do auta vydrankal odo mňa v tom nemenovanom detskom obchode (ktorý väčšina rodičov isto veľkým oblúkom obchádza, keď ide okolo so svojimi deťmi) ešte malé autíčko a išli sme spokojne domov, kde nás už čakal manžel. Mimochodom už nám aj volal, že kde sme tak dlho. Čo sa nedá povedať o situácií, keď som bola v nedeľu poobede s kamoškami sama na oslave. To mu teda nenapadlo zavolať, že kde som. Z toho logicky vyplýva, že sa nebojí o mňa, ale o syna... Nevadí, aspoň o niekoho. :-)


Jana je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené