1. 5. 2017  |  Meniny: Amarila, Pamela

18. týždeň a Vianočné fotenie

KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred spaním. Tak aj ja mám dnes môj obľúbený deň. A vlastne tak ako väčšina po minulý týždeň.

Aj napriek hektickým pracovným povinnostiam, ktoré sú typické pre toto predvianočné obdobie, sa snažím pomaličky chystať na Vianočné sviatky a užívať si tieto prípravy s rodinou. Dnes je však o niečo viac radostnejší, dúfam, že mi tento entuziazmus vydrží dlhšie ako 5 minút, keď sa to začne.

Totižto ideme sa s rodinkou fotiť. Objednala som sa u nami overenej a veľmi príjemnej (tiež mamičky) fotografky, na Vianočné fotenie. Minulý týždeň sa síce v škôlke deti fotili. Syn si dokonca pribalil pred odchodom do škôlky, do ruksačiku aj goralský klobúk (sám od seba) a vyzeralo to, že sa na fotenie teší. Opak bol však pravdou a podľa slov učiteľky, reval ako najatý a to ho skúšali dostať pred objektív hneď niekoľko krát. Takže fotky zo škôlky nebudú a aj preto sa veľmi spolieham na to dnešné fotenie.

Som samozrejme pripravená na všetky možnosti a preto nemám problém pózovať pred fotoaparátom aj sama. :-) Plus som už nabalila niekoľko kinder vajec v prípade, že budem nútená použiť vydieranie vo forme fotenia za odmenu. Našťastie ich Mikuláš synovi doniesol niekoľko desiatok kusov. Pri rozbaľovacej eufórií som väčšinu samozrejme hneď schovala a teraz mám tromfy na vyťahovanie.

Muž sa mi smeje, že jedno kinder vajce urobí radosť synovi aj niekoľko krát. Že mi veľmi drží palce, ak ma tento rok neodhalí a ešte mi to prejde. Poslúchali sme všetci a v rámci rodinnej tradície, ale hlavne šťastia pri obdarovaní druhých, si každý v „čižmičke“ niečo sladké našiel. Ja som nebola výnimkou, manžel presne vie čo mi chutí a čo ma poteší.

V pondelok som bola aj na poradni. Všetko je v najlepšom poriadku a objednaná som zase až o mesiac. Ultrazvuk mi p. doktorka nerobila, takže sme stále v očakávaní a napätí, čo sa to vlastne v brušku skrýva. Ale pravdupovediac, ja som už v takom štádiu, že mi je to úplne jedno. Naozaj, musím s kľudným svedomím priznať, že to dieťa milujem najviac ako sa len dá, bez ohľadu na pohlavie.

Budúci týždeň ideme opäť k Mudr. Grochalovi, takže tam sa už pred nami neskryje a môžem pomaličky chystať základnú výbavičku. Takmer som sa zabudla pochváliť, že pohyby cítim už týždeň a je to neskutočné, už som úplne zabudla aké to bolo pri synovi.


Jana je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

My sme boli tiež u doktora Grochala v 20 týždni, v ten deň sa všetky deťúrence rozhodli nespolupracovať, takže sme všetky mamy  skákali po schodoch a prechádzali sa, kým sa drobce nepobudili a konečne sa ukázali ako mali. My budeme mať vytúženú slečnu. Držím palce

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »
 • 37.týždeň tehotenstva

  Jednoducho a prozaicky napísané, už som v 37.týždni tehotenstva. Tak ako sa končili Veľkonočné sviatky, tak ja som začínala tento týždeň tehotenstva. Veľkonočný pondelok bol skvelý. Moji chlapci ma doma symbolicky obliali a vyšibali, za čo si... Celý článok »

Naposledy navštívené