26. 4. 2017  |  Meniny: Jaroslava

15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!

Tak ako som dúfala, apatia pominula nástupom víkendu. Prežili sme super víkend spolu ako rodina. V sobotu som podľa záväzku, ktorý som dala sama sebe, piekla vianočné oblátky a trubičky. Jednu dávku klasické a jednu orechové. Môj malý „vyjedač“ sa aktivoval prvou upečenou trubičkou a už sa nezastavil. Pamätám si ako dieťa, že sme vždy čakali, že ocino pokazí nejakú tú trubičku a môžeme ju zjesť. On mal samozrejme nervy z toho, že sa mu nedarí, a my sme sa tešili. Ale potom sa vždy usmieval, keď sme okolo neho behali a tešili sa, že zase pokazil. Teraz to už chápem, prečo to tak cítil.

Ja som sa tešila ako malá, keď syn pobehoval okolo mňa a veľmi mi chcel pomáhať. Čo som mu samozrejme v rámci možností aj dovolila. Ale hlavne chodil vyjedať pokazené, alebo zlomené oblátky. Samozrejme, že keď také neboli, zjedol aj dobré. Najväčšia radosť pre mňa, že mu chutilo.

Piekla som už pri ňom aj minulý rok, ale to on tak neprežíval a hlavne si to teraz už vôbec nepamätal. Teraz o tomto rozpráva stále, a to nie len vtedy, keď ich papá. Stále sa pýta, kedy budeme piecť znovu. A veru budeme, ešte chcem upiecť kokosové a pistáciové. Ale, aby som si zásluhy nepripisovala sama, tak cesto mi podľa starého osvedčeného receptu robila moja mamina. Mne ho zatiaľ neprezradila, možno preto, že som si ho nepýtala, keďže stroj na oblátky má ona a ja nie. Ale je to taká skoro už tradícia, že sa dohodneme, ona urobí cesto deň pred (pretože takto sa to musí) a my potom prídeme a ja pečiem niekoľko hodín bez prestávky. Teraz som s pomocníkom – vyjedačom piekla päť hodín.

Priznávam, ruky ma boleli 2 noci, presilené boli. Predsa len, nie som navyknutá robiť rukami, čo je moja hanba. Ale nie som našťastie prinútená a živý ma hlava. Že si sama upratujem dom a starám sa o rodinu sa samozrejme neráta, pretože na to sú moje ruky navyknuté.

Okrem aktívnej soboty, sme sa v nedeľu vybrali do kina. Ako inak so synom na rozprávku. Tento rok máme všetky napozerané, tak sme museli ísť aj na Trollov. Syn rozpráva, ako sa mu veľmi páčilo, ale ja som videla, že sa miestami nudil. Ako si inak vysvetliť to, že občas stál, občas kľačal na zemi, pooblieval nám bundy džúsom, sebe tričko aj nohavice, okrem toho vykrikoval a nahlas rozprával. Napríklad, že kedy ich už konečne zachránia a pod. A Keďže sme zažili aj rozprávky v kine, kde ticho sedel takmer celú rozprávku, dokonca ešte keď išli titulky, sa čudoval, prečo všetci idú preč... Viem, že ho to v skutočnosti nezaujalo. Ale aspoň sme po kine zbehli na výbornú zmrzlinu a strávili sme spolu pekný deň.

Zajtra ráno idem na odber krvi na tripple test. Viem, že všetko bude v poriadku, pretože už nám niektoré hodnoty meral Mudr. Grochal v Martine na 4D. Takže to je pre mňa našťastie len formalita a odkrvenie organizmu. Možno sa čudujete, prečo už teraz, keď píšem že som v 15. týždni. Ale práve podľa Mudr. Grochala som, už ako som spomínala v predchádzajúcom článku, o 6 dní viac tehotná. Tak presne pre to.

PS: V piatok idem so sestrou a švagrinou na Dirty Boyzz. No môžem toto tehotná skoro dvojmatka?? Môžem, pretože som VIP vstupenku dostala ako darček na narodeniny a nemienim ju teda v žiadnom prípade nechať prepadnúť... :-)


Jana je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené