28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

14. týždeň v znamení apatie a alergie na ananás

KLUB TEHULIEK! JANA Keby som mala 17, poviem, že tento môj 14. tehotenský týždeň začal s riadnou depkou! Ale keďže ako matka slovo depka už nepoznám, nazvala som si to apatiou. Začalo sa to presne pri odchode z Tatier. Tam nám samozrejme bolo fantasticky, oddýchli sme si, syn sa nám vybláznil, vyhral sa, venovali sme sa mu 3 dni na plno. Takže myslím, že sme si to všetci maximálne užili.

O jedlo sme mali postarané, neprala som a nežehlila (ako bežné víkendy doma). A ako bonus sme boli s kamarátmi, takže nám ku šťastiu nič nechýbalo. Až možno na detail, že sme sa za tie tri dni nevedeli dostať na Lomnický štít, pretože kvôli vetru, lanovky ani jeden deň nepremávali. A keďže ja som tehotná a manžel 20 kilové dieťa nemôže (rozumej odmietol) nosiť po túrach na rukách, žiadna sa nekonala.

Popravde, ani sme žiadnu neplánovali. Chceli sme si oddýchnuť a lanovka s malou prechádzkou boli to pravé, na čom sme sa všetci zhodli. Nuž, už niekoľko rokov sa pokúšam dostať na „Lomničák“ a ešte sa mám to nepodarilo. Takže priznávam, že ja som na ňom nikdy nebola.

Vrátim sa k apatii. Neviem presne napísať prečo a kvôli čomu sa ku mne prikradla. Všetko je v najlepšom poriadku. Bábätko je zdravé, syn skvelý škôlkár, manžel ani nehovorím (to by ste mi ani neverili, ako mi včera nachystal večeru :-)). Len ja sa cítim akosi psychicky na bode mrazu. Nič okrem nutných vecí ma nebaví, ale prinútim sa v sobotu začať piecť vianočné trubičky a oplátky. Sľubujem!

Zároveň sa priznávam, že ja ich neľúbim, ale milujem ich piecť. Evokuje to vo mne môjho skvelého ocka, ktorý už nie je medzi nami. On piekol niekoľko týždňov pred Vianocami stovky trubičiek a rozdával to po celej rodine. Takže som sa po dvoch rokoch kúpených Vianočných oblátok rozhodla, že idem do toho. A toto budú tretie Vianoce, čo ma bude bolieť chrbát, ale budem mať dobrý pocit, keď si nie len na Vianoce vychutnáme sladké oplátky s medom. Apropo, môj syn ich veľmi ľúbi, takže mi z nich bude odbúdať isto už počas procesu pečenia. A myslím, že aj počas celej doby do Štedrého dňa. Aj toto patrí k Vianociam a ja sa na to teším. Keď sa zje, je to znamenie, že treba napiecť druhé :-).

Tieto myšlienky na Vianoce a písanie o prípravách, pomaly, ale isto odpratávajú apatiu z môjho ja. Pristihla som sa, ako sa usmievam na počítač v robote. Okrem apatie sa na mňa predvčerom nalepila aj akosi znenazdajky alergia na ananás. Cez víkend som si ho v Tatrách normálne na raňajky dopriala a nič sa nestalo. Predvčerom večer som nám nachystala na olovrant celý ananás, a aj som si veru začala pochutnávať. Keď tu zrazu ma začal svrbieť jazyk a pery. Samozrejme som si myslela, že to nič nie je a nenechala som sa odradiť.

Keď som zjedla asi štvrť celého ananásu, už som to svrbenie nemohla vydržať a išla som sa na to pozrieť. Moje ústa aj pery boli celé krvavé ako doráňané. Podobnú alergiu mám už niekoľko rokov na kiwi, tak som pre tento raz dojedla ďalšie moje obľúbené ovocie. Spolieham sa na to, že je to len dočasné a po tehotenstve sa to vráti späť do pôvodného stavu a ja si môžem ananás vychutnávať ako obvykle... :-)


Jana je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené