28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti nemám žiadne, cítim sa skvele.

Aj na nervy mi veľmi magnézium pomáha. Všetko sa akosi „samo“ bez stresov vyrieši, akosi to do seba všetko zrazu zapadá a zdá sa byť prirodzené. Veci, ktoré som mala naplánované a posúvajú sa, ma až tak netrápia, ako (a to som si istá) by ma úplne vedeli vytočiť, kým som magnézium nebrala. Nie, toto nie je žiadna reklama vitamínom, ani iným doplnkov výživy. Je to len postreh a úprimné priznanie pracujúcej, tehotnej, za pár mesiacov dvoj-matky.

K mojím hlavným plánom, ktoré akosi nejdu podľa časového harmonogramu patrí maľovanie s troškou prerábania novej, u nás zatiaľ nezariadenej izbičky, a už existujúcej synovej izby. Keďže sme za 6 rokov ako bývame v dome, neboli spokojní s plastovými lištami, rozhodli sme sa, že namiesto nich dáme k existujúcej dlažbe sokle z dlažby. Toto sa malo u nás realizovať už v septembri, ale ako to býva, murári sľúbili na jar, že prídu v septembri a zatiaľ nič. Musím úprimne napísať, že môjmu mužovi sa do toho vôbec nechce, veľmi rád by to nechal na budúci rok. Lenže ja dobre viem, aké je to prerábať, sťahovať nábytok a maľovať pri jednom, nie to ešte pri dvoch deťoch. Takže ako on povedal, zožeň si a vybav, som aj urobila. Zohnala majstra a dohodla sa s ním na postupnom prerobení soklov a vymaľovaní celého domu. Predsa len, mám sa rada a neviem koľko magnézia by som musela pojesť, aby som nezinfarktovala pri stave, keby sa robilo všetko naraz. Plus môj manžel by ma asi zabil, že som to dala takto pred Vianocami, sám má toho chudák v robote veľa a ešte chcem od neho, aby mi doma aspoň skrine poposúval.

Takže s milým pánom som síce dohodnutá, ale dlažba mešká. Respektíve, som si myslela, že to bude ako pred šiestimi rokmi, keď sme zariaďovali dom, že prídem, kúpim a veziem domov. Nič také sa nekonalo a ja čakám na dodanie objednávky. Samozrejme že inej, no podobnej dlažby. Pretože iba vo sne som mohla snívať, že dostanem kúpiť takú istú... Podľa toho sa uvidí, či vám o úspešnom pripravení a prerobení dvoch izbičiek budem písať o týždeň, alebo až neskôr.

Aby som nezabudla, vo štvrtok idem k doktorovi Grochalovi do Martina. Na prvý ultrazvukový skríning. Objednávala som sa pred dvomi týždňami a musela som si priplatiť za nadštandardný termín, aby som sa k nemu vôbec dostala do konca môjho 12. týždňa. Pretože mal na mesiac plné. Ale keďže je veľmi milý a ochotný, dohodli sme sa. Veľmi sa už teším. Pri synovi sme už v 12. týždni videli pohlavie, takže som zvedavá, čo na nás vykukne tentokrát.

Minulý týždeň bolo na poradni u mojej gynekologičky všetko v poriadku, brali mi opäť krv. Niekdy sa už strácam, že na čo to zase bolo treba, ale neodpadla som. Nesmejte sa, mám to vo zvyku! :-) Pred tým mi tiež brali krv a tak isto všetko ukážkové. Doktorka mi robila aj sono, bábätko sa malo k svetu a predvádzalo nám taký brakedance, že som sa musela smiať... :-) Som zvedavá čo búde dávať vo štvrtok. Veľmi rada Vám o tom napíšem podrobne.

Pretože ja si doteraz pamätám a s radosťou spomínam na soná u p. doktora Grochala, keď sme chodili pri prvom tehotenstve. Vždy to bol veľký zážitok nie len pre mňa, ale aj pre môjho manžela. Celú cestu domov a samozrejme aj niekoľko dní potom sme rozoberali detaily, na ktoré sme si pospomínali. Posledná fotka, ktorú nám urobil bola takmer na vlas rovnaká s fotkou, ktorú som ja urobila keď mal syn dva dni. Takže sa teším veľmi na to, že budem vidieť a pozorovať ako sa bude meniť aj toto moje/naše druhé bábätko, aj keď je ešte skryté v brušku. Ale pred maminkou sa neskryje. :-) Maminka to všetko sleduje a pamätá si (a keď si nepamätá, tak si zapíše). A o niekoľko rokov neskôr, keď bude treba, napríklad v puberte, nebudem váhať to použiť... :-)


 Jana je v 12. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »

Naposledy navštívené