26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

11. týždeň pred nami...

KLUB TEHULIEK! JANA Predchádzajúci týždeň ubehol ako dva dni. Rozmýšľam čo mám nové, čo ma čaká, čo som zažila a ako som sa cítila...

Čo sa týka bábätka v brušku, tak ma tento víkend riadne potrápilo. Ani nie tak nevoľnosťou, ako bolesťou podbruška. Našťastie v stredu idem na poradňu, tak sa poradím, čím to mohlo byť spôsobené. Na predchádajúcej poradni sme riešili, že bolesti sa môžu vyskytnúť v období akože menštruácie. Ale tú som nemala teraz mať, tak som už veľmi zvedavá či je dieťatko v poriadku a či a o koľko narástlo od posledného sona.

Okrem toho sa nám doma (našťastie) pokazila váha, takže ani neviem koľko som pribrala. S istotou viem, že som pribrala! Ale presné číslo ostáva zatiaľ záhadou. V sobotu som u maminy mala nutkanie odvážiť sa, ale keďže som bola po dobrom segedínovom obede, hneď ma toto nutkanie prešlo. A v tej súvislosti musím vyriešiť, koľko kilogramov nadiktujem sestričke na poradni. Pretože ak poviem, že máme doma pokazenú váhu, bude ma nútiť postaviť sa na tú ich (sto ročnú) a to by som mohla dostať ale že úplny šok. Takže sa radšej dnes skúsim s tou mojou doma, za pomoci skrutkovača veľmi vážne porozprávať a dohodnúť sa, aby neblbla...

Zároveň prosím ženy, ktoré sa teraz bijú do pŕs, že čo to tu táto rieši, veď je tehotná a tehotné musia pribrať. Možno niektoré dokonca hovoria ako moja mamina, že musím jesť za dvoch. Tak ich veľmi pekne prosím, aby si dali ruku na srdce, že keď pomaly ale isto nemohli zapnúť rifle, či im to bolo úplne, ale že úplne jedno... A či im bolo jedno, keď si každý mesiac museli kupovať nové oblečenie, ktoré po tehotenstve neplánovali nosiť. Či sú to hormóny neviem, nebudem sa tentokrát na ne vyhovárať.

Pri synovy som pribrala 20 kg. Slovom dvadsať! Takže si myslím, že mu nič nechýbalo. Jeho miery boli 3800 gr. a 52 cm. A napriek tomu som bola nesmierne šťastná, keď som sa v lete na pláži za seba nehanbila a s radosťou sa so 4 mesačným synom člapkala v mori a užívala si to. A ešte radšej som bola, keď som po cisárskom reze mohla konečne začať cvičiť. Opakujem Konečne! Nebudem klamať, chýbalo mi to neskutočne a to isté pociťujem aj teraz. Nie, nechodila som od pol ročného syna do fitka a nenechávala som ho zatiaľ opatrovateľke. Cvičila som doma s ním na karimatke! S vlastnou váhou a 1,5 kilovými činkami, s ktorými som cvičila aj celé medzi tehotenské obdobie.

Veľmi ma pri synovi bolievala krčná chrbtica, a vlastne celý chrbát. A ja som ten typ, že radšej ako by som mala vzdychať, ako ma čo bolí a sťažovať sa, zdvihnem zadok a idem pre to niečo urobiť. Nie lieciť rehabilitáciami, alebo nebodaj zajedať bolesť tabletkami. To sú pre mňa až krajné možnosti! Ale ísť od základu. A zistila som, že bolesť krčnej chrbtice je hlavne z toho, že človek celý deň zle sedí, zle stojí, zle šoféruje a atď. A že keď si pár krát do týždňa ponaťahujem celé telo úplne jednoduchými cvikmi, chrbát ma vôbec nebolí. A okrem toho to má aj iné benefity, napríklad v pohode vládzem dvíhať 20 kilového syna na ruky. Vládzem si doma s radosťou upratať, okolo domu porobiť a samozrejme sa páčim aj mužovi. To, že mi manžel povie, akú mám super prdel, je pre mňa po takmer 15 rokoch oveľa viac ako kytica ruží. Pretože tie si môžem kúpiť aj sama, ale pekný zadok v obchode nepredávajú. :-)

Neskôr, keď mal syn už 2 roky som začala chodiť na hatha jogu. Večer, jeden krát v týždni, keď bol už manžel doma a mohol sa venovať synovi. Poviem vám, ďaľšia pecka na boľavý chrbát, a celkovo na ubolené telo. Asi po roku a pol som zistila, že v meste pri našej dedinke sa cvičí aj power joga. Tak som to samozrejme musela vyskúšať a poviem vám, že je strašný rozdiel medzi jogou a JOGOU! Neskutočné, akú som mala svalovicu na druhý deň. Boleli ma také miesta, o ktorých som ani nevedela že mám na nich svaly. Ale keďže sa cez prázdniny necvičilo a na konci leta som otehotnela, od septembra som opäť zmenila „žáner“ a teraz chodím na tehujogu. Momentálne je to jediné cvičenie, ktoré mi spred otehotnenia ostalo. Zatiaľ som veľmi spokojná, cvičiteľka je skvelá. A akú masáž nám dala naposledy ako bonus. Som nechápala, cítila som sa dva dni potom ako o 10 cm dlhšia, doslovne! Pár ťahov s rukami, nohami a krkom na podložke a večer som doma požehlila dve práčky. Preto sa v tomto cvičení chystám pokračovať počas celého tehotenstva a s radosťou!

Tak som sa ešte nedostala k tomu, čo som zažila v predchádzajúci týždeň. Okrem nedeľného púsťania šarkana, kde sme sa viac zabávali ako náš 3,5 ročný syn. Som bola v sobotu s kamarátkami u jednej z nás, takmer čerstvej mamičke, privítať jej malú princeznú medzi nami. Preto takmer čerstvej, pretože jej malá má už 4 mesiace. Akurát kým sme sa my ako matky dohodli, kedy za ňou vyrazíme, chvíľku to trvalo. Tak to nakoniec vyšlo tak, že sme to spojili aj s jej meninami a narodeninamy, ktoré mala akurát pred pár dňami. A ako správne matky, niektoré prítomné aj s deťmi, sme sa veľmi dobre porozprávali a zabavili pri nealko šampanskom a strávili sme spolu niekoľko úžastných hodín. Som rada, že sme sa našli... :-) Už teraz máme dohodnutú ďaľšiu oslavu jednej z nás na 10.12. Preto dúfam, že nikomu do toho nič nepríde a ja vám potom o tom napíšem... :-)

PS: tie keksíky na fotke som piekla, samozrejme za pomoci syna... :-)


Jana je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • 12. týždeň sme začali s Magnosolv-om

  KLUB TEHULIEK! JANA Keďže bolesti pretrvávali, moja gynekologička mi predpísala silnejšie magnézium – Magnosolv. Jeden sáčok denne, keby to nezabralo, tak dva denne. A musím skonštatovať, že ako si dávam jeden doobeda a druhý pred spaním, bolesti... Celý článok »
 • Prehupli sme sa do 13. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Cez víkend sme sa prehupli do 13. týždňa. Stále rozmýšľam, v akom čísle sa tu mám vyjadrovať a písať. Nedá mi písať v jednotnom čísle. Predsa len neotehotnela som sama, necítim sa byť sama, rodí sa vo mne život, už sme dvaja v... Celý článok »
 • Začali sme 10. týždeň...

  KLUB TEHULIEK! JANA Neuveriteľné ako rýchlo to ubehlo. Len nedávno som riešila dilemu, či ísť v tehotenstve na dovolenku lietadlom a už som v pracovnom a rodinnom tempe neuveriteľné 3 týždne. Už ani neviem, že som na nejakej dovolenke bola. Chcelo... Celý článok »
 • 15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

  KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!  Celý článok »
 • 19. týždeň a rozlúsknutie tajomstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Príde to, už to príde... Napozajtra idem na 4 D sono k Mudr. Grochalovi a „otvoríme“ balíček s tajomstvom, čo sa skrýva v brušku. Manžel si robí srandu, že isto nám povie, že je to dieťa. :-) Ja sa teším aj napriek tomu, že ako... Celý článok »
 • 17. milujem feferónky...

  KLUB TEHULIEK! JANA Nemôžem začínať každý týždeň s vetou, že ani neviem ako to ubehlo. Ale bohužiaľ je to tak! Čas je neúprosný a ide ako zvyčajne, či som tehotná, alebo nie. Pravdupovediac, nestíham si užívať tehotenstvo. Prelínajú sa mi tu... Celý článok »
 • 18. týždeň a Vianočné fotenie

  KLUB TEHULIEK! JANA „Aký je dnes deň“? Opýtal sa macko puf prasiatka. Prasiatko odpovedalo, že dnes je dnes. „Hm...“ zamyslel sa Puf. „To je môj obľúbený deň!“ Takto krásne sa zamýšľa macko Puf v v jednej knižke, ktorú pravidelne čítam synovi pred... Celý článok »
 • Vianoce za nami a 21. týždeň pred nami

  KLUB TEHULIEK! JANA Všetci stále dookola opakujú, ako to všetko rýchlo ubehlo, že už sú tu Vianoce (že už je aj po nich), že sa celý rok človek na to chystá, potom má 2 týždne zhon a zrazu „blink“ a je po Vianociach.  Celý článok »
 • V 20. týždni to prišlo...

  KLUB TEHULIEK! JANA Povedala by som, že konečne... ale ku koncu som už bola v štádiu, že mi je to jedno. No, keď už som na tom sone ležala, nedalo sa to prehliadnuť, aj keby som chcela. Teda poviem vám, je to chlap ako hora a „pipíka“ si pred nami... Celý článok »
 • Zle spávam...

  KLUB TEHULIEK! JANA V 22. týždni som veľmi, ale naozaj veľmi zle a nekvalitne spala. Často ma v noci budia zlé sny. Tešila som sa, keď môj syn začal spávať vo svojej izbičke a v noci ma nebudil, že sa po 3,5 roku vyspím. Chce sa mi napísať, že... Celý článok »
 • Oddych po sviatkoch a nástup 22. týždňa

  KLUB TEHULIEK! JANA Ak sa vlastne o oddychu dá hovoriť, pretože toto sviatočné obdobie je prelínané prejedaním sa, návštevami a sem-tam nejakým zážitkom pre deti. U mňa konkrétne prejedanie sa, akosi nie je možné. Akonáhle trochu viac zjem, hoci... Celý článok »
 • 50 odtieňov tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA 50 odtieňov tehotenstva, alebo 27 týždňov za nami. S kamarátkami som bola cez víkend v kine na filme s podobným názvom, ako som nazvala tento môj blog. Preto ten „príznačný“ názov. A ešte preto, že už mám naozaj niekedy pocit,... Celý článok »
 • 30.týždeň a poďakovanie...

  KLUB TEHULIEK! JANA Ubehlo to... Neviem ani ako, ale je to zrazu tu a ja už celých 30 týždňov nosím v brušku nášho druhého syna. Som spokojná aj nervózna zároveň. Som plná očakávaní aj obáv. Som nemotorná a aj šťastná že sa malému v brušku dobre... Celý článok »
 • 25. týždeň v znamení prerábok...

  KLUB TEHULIEK! JANA 25. týždeň sa niesol v znamení prerábania soklov a maľovania celého domu. Tak aj z toho dôvodu som už rada, že to máme za sebou. Z toho 3 dni bol môj manžel odcestovaný pracovne v Taliansku, tak som sa akosi nestíhala ani nudiť... Celý článok »
 • 26. týždeň sme zavŕšili...

  KLUB TEHULIEK! JANA 26. týždeň sme zavŕšili na wellness pobyte v Trenčianskych Tepliciach. Ako inak, bolo výborne. Netreba variť, upratovať, celý deň sa venujem sebe, manželovi a dieťaťu. Takže sme boli všetci spokojní. Až na syna, ten bol viac... Celý článok »
 • 33.týždeň mal dva dni...

  KLUB TEHULIEK! JANA Mám pocit, že uplynulý 33.týždeň tehotenstva mal asi len dva dni. Jeden deň bola sobota a druhý nedeľa. Ostatné dni sa mi akosi zlievajú a už s ani poriadne neviem spomenúť čo bolo v ktorý deň zaujímavé, o čom by som Vám mohla... Celý článok »
 • Hlavičkou dole, "riťkou" von...

  KLUB TEHULIEK! JANA Poloha nášho bábätka je veľmi zaujímavá. Nie, že je už v 29.týždni dole hlavičkou, ale je otočený tváričkou smerom k mojej chrbtici. Takže "riťkou" von a s radosťou mi ju aj vytŕča...  Celý článok »
 • 38. a BUM!!!!!

  KLUB TEHULIEK! JANA 38. týždeň sa začal tehotenskou poradňou. Predoperačné vyšetrenia som mala nachystané, ukazovali nízke hodnoty železa, ale to bolo spôsobené aj mojou nepravidelnosťou v užívaní Sorbiferu. Celý článok »
 • 37.týždeň tehotenstva

  KLUB TEHULIEK! JANA Jednoducho a prozaicky napísané, už som v 37.týždni tehotenstva. Tak ako sa končili Veľkonočné sviatky, tak ja som začínala tento týždeň tehotenstva.  Celý článok »
 • Posledný pracovný 34.tt.

  KLUB TEHULIEK! JANA 34.týždeň tehotenstva bol zároveň aj môj posledný pracovný týždeň. Jednou nohou som sa už videla na materskej a zároveň som mala pocit, že nechcem, aby sa ten rok aj štvrť, ktorý som od prvej materskej pracovala, skončil. Celý článok »
 • Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide...

  KLUB TEHULIEK! JANA Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude. Takto nejako sa ukázal, čo sa týka počasia aktuálny bláznivý apríl. My sme to však stihli využiť v náš prospech a rodinné fotenie sme stihli v exteriéry a za... Celý článok »
 • Prvý týždeň s bábätkom.

  Prvý týždeň s titulom "dvojmatka" som si nestihla ani užiť. Zrejme preto, že ubehol rýchlejšie ako voda. Pár dní, teda konkrétne štyri dni som bola v nemocnici a zvyšok z prvého týždňa nášho druhého syna sme boli už všetci doma spolu. Nenadarmo... Celý článok »

Naposledy navštívené