25. 5. 2017  |  Meniny: Urban

Autosedačky

Ako vybrať správnu autosedačku

Detská autosedačka je jediná účinná ochrana detí pred zranením počas autonehody. Pri jej výbere by preto nemala byť hlavným kritériom potreba vyhovieť dopravným predpisom a nízka cena. Za všetku šetrnosť by sme totiž mohli zaplatiť cenou najvyššou. Celý článok »

Ako vybrať správnu autosedačku

Detská autosedačka je jedinou účinnou ochranou detí pri autonehode. Pri jej výbere by preto hlavným kritériom nemala byť snaha vyhovieť dopravným predpisom či nízka cena. Za svoju šetrnosť by sme neskôr mohli zaplatiť tú najvyššiu cenu... Celý článok »

Aj detské sedačky musia mať návod

Bezpečnosť detí nadovšetko, hovorieva sa medzi ľuďmi a múdre hlavy vedia, o čo ide. Inšpektori Slovenskej obchodnej inšpekcie preto kontrolujú aj výrobky, ktoré majú slúžiť deťom - na ich bezpečnosť a istotu. Celý článok »

Detské sedačky zachraňujú život

Podľa výskumov TCS/bfu je síce 85 % detí zabezpečených zadržiavacími systémami, v mnohých prípadoch však nesprávne. Koľko detí by zostalo nažive alebo nezranených, keby ich rodičia dbali na správne zabezpečenie?! Isté je, že dieťa si nesprávne... Celý článok »

Ktorá detská sedačka je tá správna?

Vo vozidle sú dojčatá a malé deti zabezpečené v podľa svojej telesnej hmotnosti pomocou rôznych detských zadržiavacích systémov. Pri kolízii môže poskytnúť najlepšiu ochranu iba správny pomer dieťaťa, detskej sedačky a sedadla. Nasledujúce obrázky... Celý článok »

Integrované detské sedačky

Niektorí výrobcovia automobilov ponúkajú za príplatok pevne zabudované detské sedačky, teda integrované detské sedačky. Sú vhodné pre deti od 9 mesiacov alebo 4 rokov a môžu sa používať až do 12 rokov. Rovnako ako hojne rozšírené detské sedačky s... Celý článok »

Detské sedačky Isofix

Detská sedačka Isofix sa dá niekoľkými úkonmi pevne spojiť s karosériou vozidla a takmer vylučuje chyby pri obsluhe. Vďaka pevnému spojeniu sedačky s vozidlom existuje vo všetkých prípadoch nehôd bezpečnostná výhoda. Normálny bezpečnostný pás,... Celý článok »

Airbag a detská sedačka

Pri kolízii môže airbag dospelému človeku zachrániť život. Pre malé dieťa môže predstavovať smrteľné nebezpečenstvo – pri detskej sedačke namontovanej proti smeru jazdy (reboard). Aj pri deaktivovanom airbagu zostáva zvyškové riziko nechceného... Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené