27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Angličtina, ktorá prináša skutočné výsledky

Učí sa už vaša ratolesť anglicky? Ak svoje dieťatko prihlásite do jazykovej školy už v ranom veku, dávate mu dar, z ktorého bude čerpať celý život. Lingvisti a vývinoví psychológovia sa totiž zhodujú, že na dokonalé a prirodzené zvládnutie druhého jazyka je s výučbou ideálne začať čo najskôr.


Podľa odborných štúdií je najlepším časom na začatie výučby druhého jazyka už predškolský vek. Vtedy sa ešte všetky jazykové vnemy ukladajú na rovnaké dráhy v mozgu a pre dieťatko tak naučiť sa cudzí jazyk znamená to isté, ako osvojiť si jazyk materinský. Prieskumy tiež ukazujú, že osvojenie si druhej reči od úplného malička má pozitívny vplyv nielen na neskorší školský prospech, ale aj celkové mentálne schopnosti dieťaťa.

Vyberajte to najlepšie
Dôležitým rozhodnutím je výber kurzu, na ktorom sa malý človiečik s angličtinou zoznámi. Jednou z najznámejších a najúspešnejších u nás je metóda materinského jazyka britskej lingvistky Helen Doron, ktorá vytvorila špeciálny učebný program prispôsobený pre jednotlivé vekové kategórie detí už od troch mesiacov až do 18 rokov. Pre najmenších študentov je dokázateľne najúčinnejším spôsobom učenia sa hra, tá je preto v Helen Doron aj hlavným prostriedkom výučby. Žiačikovia si v malých skupinkách osvojujú jazyk interaktívnou formou prostredníctvom pesničiek, riekaniek, pohybu, divadla, kreslenia, či rôznych podnetných hier.

„Efektivitu našich kurzov potvrdzuje nielen spokojnosť žiakov Helen Doron vo viac než 30 krajinách sveta, ale najmä vynikajúce výsledky našich študentov v rámci medzinárodného testovania," hovorí Mgr. Katalin Deák, ktorá je na Slovensku hlavnou metodičkou Helen Doron English.

Cambridge Exams ako vklad do života
Unikátna škola angličtiny od tohto roka aj na Slovensku ponúka možnosť zložiť už najmenším žiakom prestížne cambridgeské skúšky YLE (Young Learners Exam). Deti tak môžu v známom prostredí jazykového kurzu získať medzinárodne uznávaný certifikát, ktorý po celom svete skladajú státisíce detí.

„Žiaci Helen Doron sa v testoch YLE môžu pochváliť úžasnými výsledkami, najmä v časti zameranej na rozprávanie. V nedávnom testovaní v Českej republike až 80% našich študentov touto časťou skúšky prešlo s plným počtom bodov, čím celosvetový priemer prekonávajú o takmer 20%!“ hovorí Katalin Deák.

Vynikajúce výsledky deťom pritom nielen upevňujú vieru vo vlastné schopnosti a motivujú ich. Jazykové skúšky im zároveň dávajú do života skvelý základ, ktorý im pomôže pri uchádzaní sa o zahraničné pobyty, pri prijímačkách na školy, či neskôr v zamestnaní. Na niektorých školách už dnes cambridgeské certifikáty uznávajú aj ako náhradu maturitnej skúšky z angličtiny.
Urobte preto rozhodnutie, za ktoré sa vám vaša ratolesť v budúcnosti nepochybne poďakuje a darujte jej už dnes náskok do sveta plného konkurencie a výziev. O tom, že na angličtinu nikdy nie je príliš skoro, sa môžete úplne zadarmo presvedčiť na ukážkovej hodine v najbližšom centre Helen Doron!

26. 8. 2013 |

Naposledy navštívené