25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Andrea 7. týždeň po pôrode: Zlomená náušnička

Tak sme doma. Prázdniny sme si užili všetci plnými dúškami. Počasie sa trošku umúdrilo, a tak sa Tomáško mohol vyblázniť v bazéne a ja som aspoň čiastočne chytala bronz. A to hlavne vďaka mojej mamke, ktorá mi s deťmi veľmi pomáhala a vždy, keď trochu vykuklo slniečko, postarala sa o ne, aby som mohla svoje popôrodné pneumatiky vytasiť na slnko. :-D

Milujem leto, opaľovanie a všetko, čo k tomu patrí. Cez víkend ma boli pozrieť moje spolubývajúce z internátu zo strednej školy v Rožňave. Žany má synčeka Damiánka, ktorý je o rok mladší od Tomáška, a Janka má dcérku Vierku, ktorá mala v marci jeden rok. Vídame sa len veľmi málo, keďže každá bývame v inom kúte Slovenska, a preto som veľmi rada, že sme sa po dlhom čase znovu videli a porozprávali. Pospomínali sme na naše stredoškolské časy, nasmiali sa a rozlúčili. Dúfam, že sa čoskoro znovu uvidíme.

Odkedy som na materskej, nemám na kamarátky takmer vôbec čas. Dosť mi to chýba, vypnúť z dennodenného stereotypu a trochu sa zabaviť. V septembri však máme stretávku po desiatich rokoch, tak ak mi do toho nič nepríde, určite tam pôjdem. Na Gemeri som oslávila aj ďalšie narodeniny. Žiadna veľká oslava sa nekonala. Tá ma čaká až budúci rok, keď budem oslavovať tridsiatku.

Neuveriteľné, ako zrazu ten čas letí. Kým nedávno som sa nevedela dočkať, kedy konečne dovŕšim osemnástku a budem mať „všetko povolené", zrazu mi na krk dýcha tridsiatka. Keď sa však tak zamyslím, mám takmer všetko, čo som kedy chcela. Starostlivých rodičov, milujúceho manžela a dve nádherné deti. Túžim ešte po malom domčeku, pretože nie som práve „bytovkový" typ. Chcem mať záhradku aj psa... No to je zatiaľ len môj nesplnený sen. Možno sa aj ten stane skutočnosťou.

No späť do reality.: -) Včera nás po návrate z Gemera čakala s Luckou ďalšia poradňa a dlho očakávané prepichovanie ušiek. Keďže Tomáška som nemala kam dať, išiel s nami. Našťastie bol poslušný a nevystrájal. Lucka váži 5 300g a meria 59 cm. Je to taká moja malá buchtička. Na stehnách sa jej robia riadne záhyby z toho sadielka. : -) Ale je to také zlaté, bábätkovské. : -) Potom prišli na rad ušká. Vybrala som náušničky, ktoré som ešte v detstve nosila ja, a sestrička povedala, že ich mám otvoriť, keďže v zlatníctve mi ich po vyčistení zatvorili. Ibaže otváranie jedna náušnička nevydržala a zlomila sa. Ostala som veľmi sklamaná, pretože som chcela, aby nosila práve tie. Neostávalo nič iné, ako kúpiť nové. Dohodli sme sa teda na druhý deň.

Na Babywebe nájdete:

Doktorku som poprosila o predpísanie antikolikového mlieka, pretože oproti klasickému mlieku stojí dvojnásobok a keď je na recept, platí sa len čosi viac ako polovica. Aj tak to ide strašne do peňazí. Dojčenie stále nevzdávam, Lucku prikladám aspoň cez deň, keďže v noci mi prsník úplne odmieta. Mlieko už neodsávam, pretože je ho tam len kúsok a z fľaše mi ho aj tak piť nechce. Poobede som utekala do zlatníctva kúpiť Lucke druhé náušničky, pretože som ich potrebovala namočiť do liehu, aby ich mohli na druhý deň použiť. Zlatníctvo akurát zatvárali, ale stihla som to.

Dnes sme sa teda opäť vybrali k doktorke. Lucku som im tam nechala a išla som sa prejsť, aby som nepočula, ako plače. Nebol to môj nápad, navrhla to doktorka a ja som neprotestovala, pretože viem, že by som to znášala oveľa horšie, ak by som bola pri tom. Stačilo mi nedávne strihanie uzdičky... Po desiatich minútach som si po Lucku prišla, ale náušničky som nevidela, lebo už mala čiapočku a ja som sa bála ju stiahnuť. Počkala som, kým prídeme domov. S výsledkom som spokojná. Zajtra ideme na návštevu k svokrovcom na Spiš, pretože sú spišské trhy. Domov s nami príde aj Paľova neter. Sľúbila som, že ju zoberiem k nám na týždeň na prázdniny. Je to už veľká slečna, tak dúfam, že mi pomôže a ja toto rozhodnutie neoľutujem. :-D

Tak opäť v utorok. ;-)
Andrea

22. 7. 2014 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázok používateľa sekanka
sekanka

@evelynda Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za Vašu reakciu k môjmu článku. Bohužiaľ u mňa nie je problém iba nedostatok mlieka, ale aj to, že ho Lucka nedokáže z prsníka vytiahnuť. Spapá len to čo jej vytečie do úst a potom dudle naprázdno. Hneď po dojčení ju dokŕmim mliekom z fľaše a ona vypije 90-120ml umelého mliečka, čo znamená, že z toho môjho sa veľa nenapije. Kým som ešte mala ako tak mliečka dosť, dávala som jej moje z fľaše, ibaže ju akoby vôbec nezasýtilo a aj po vypití plnej dávky plakala o chvíľu znovu až kým nedostala umelé a znova vypila takmer plnú dávku a potom samozrejme prebytok vyzvracala. Neskôr dokonca začala moje mliečko z fľaše úplne odmietať a musela som jej ho len po troškách primiešavať do umelého, aby ho nezacítila inak nevypila ani to...Je zvláštne, že pri pití z prsníka jej moje mliečko nevadí a z fľaše áno, ale ja to neovplyvním. Prikladám ju počas celého dňa stále pred tým ako jej dám umelé mliečko, aby aspoň niečo vytiahla. V noci mi napr. prsník úplne odmieta a ak ho aj náhodou vezme do úst, tak po chvíli zaspí a moje mliečko jej stečie po krku, a ona sa o pol hodinu znovu zobudí na hlad...Je to s ňou veľmi komplikované...Pri synovi som niečo také nepoznala, pri ňom som mala mlieka na rozdávanie, krásne sa prisal a až na silné koliky bolo dojčenie úplne bezproblémové a dojčila som ho 7 mesiacov, kým mu nezačali ísť zúbky a sám začal prsník odmietať...Nemyslím si, že dojčenie s Luckou ešte nejak vylepším, ale stále sa nevzdávam (aj ked som si to povedala už asi 100 krát) a dojčím aspoň čiastočne :-)

Obrázok používateľa Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý deň, neviem či sa môj odkaz k Vám dostane. Čítam ze kojíte ale prikrmujete z flasky a ze to kojenie pomaly ide do "ústrania". Ono je to začarovaný kruh, pretoze pokial dieta pije z flasky, mlieka sa tvorí menej a dieta odmieta prsník. Skúsili ste zvýšit tvorbu mlieka bylinkami? Senovkou gréckou a benediktom lekárskym, prípadne výrazne sa dá dosiahnut zvýšenie tvorby mlieka liekmi Costi. Každá laktačná poradkyna by Vám o tom vedela dat podrobnejsie informácie. Ja som mlieko po pôrode nemala vobec, a az po mesiaci sa mi laktácia riadne spustila vdaka bylinkam a pokračovala som s liekmi Costi, síce dlhodobo ale stálo to za to. Dnes ma dcérka skoro 2 roky a stále ju kojím, samozrejme uz bez liekov. Prajem Vám vela krásnych chvíl s detmi

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené