26. 5. 2017  |  Meniny: Dušan

Ako určiť najplodnejšie obdobie?

OTÁZKA TÝŽDŇA Dobrý deň, už niekoľko mesiacov sa s manželom snažíme o bábätko. Styk máme aj štyri či päťkrát do týždňa, no nedarí sa nám. Ako zistím, kedy mám plodné dni? Eliška
foto: istock.com

MUDr. Jana Pleskáčová radí:

Najplodnejšie obdobie je niekoľko dní po ovulácii, teda po uvoľnení zrelého vajíčka z vaječníka. Ovulácia nastáva priemerne štrnásť dní od začiatku menštruácie. Čas ovulácie sa vypočítava niekoľkými spôsobmi. V domácom prostredí je možné sledovať bazálnu teplotu (telesnú teplotu v pokoji), ktorá sa cyklicky mení počas menštruačného cyklu.

Na Babywebe tiež nájdete:

Ak máte pravidelný cyklus, dá sa približne vypočítať deň ovulácie, keď odpočítate od prvého dňa krvácania dvanásť až šestnásť dní. Vzhľad pošvového hlienu sa mení, počas ovulácie je číry, redší a ťahá sa, počas neplodných dní je zakalený a hustý. V lekárni je možné kúpiť ovulačné testy, ktoré fungujú podobne ako tehotenský test, v domácich podmienkach predstavujú najpresnejšie možnosti odhadu. Ešte presnejšie sú lekárske vyšetrenia – folikulometria (ultrazvukové vyšetrenie vaječníkov so zrejúcimi vajíčkami) a vyšetrenie hladín hormónov.

 

19. 5. 2015 |
Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázok používateľa

Určitě doporučuji. Je to nejjednodušší cesta, jak zjistit, kdy máte ovulaci

Obrázok používateľa

ahojky, kdo se snaží o miminko a ne a ne to přijít, vyzkoušejte ovulační test Predictor fertility. Je jich v balení 7 ks..byla jsem maximálně spokojená, ovulaci mi vždycky ukázal a pak už se nám to hned povedlo!

Obrázok používateľa

Práve sa s manželom snažíme otehotnieť. Je možné počas plodných dní, aby sa stalo, že sa ujme viac vajíčok a mohli by sme mať dvoj vaječné dvojičky? Ako vieme ako často sa treba milovať, aby sa nestalo otehotnieť viackrát?

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené